Державне управління з контролю за фармацевтичною продукцією Китаю схвалило для загального застосування вакцину від COVID-19 китайської компанії SinoVac Biotech. Її, зокрема, закупила й Україна.
Про це компанія повідомила в пресрелізі, повідомляє
hromadske.ua.
Там зазначають, що держуправління схвалило їхню вакцину, базуючись на результатах двомісячних клінічних випробувань в інших країнах. Проте остаточні дані аналізу компанія ще не отримала.
Так, виробнику надали дозвіл для постачань цього препарату на ринок. Раніше вакцину вже використовували в Китаї для "груп підвищеного ризику інфікування".
Це вже друга вакцина від коронавірусу після Sinopharm, схвалена для загального користування в Китаї. До кінця лютого Sinovac Biotech планує виготовити мільярд доз препарату.
А їхня вакцина ефективна?Фармкомпанія 19 січня заявила, що Sinovac ефективна майже на 70% із більшим інтервалом між двома щепленнями. За словами представника Sinovac, дози їхнього препарату CoronaVac або плацебо з інтервалом у три тижні отримали 1 394 людини. Ефективність становить майже 70%.
Раніше ж бразильські дослідники оголосили, що загальна ефективність вакцини становить 50,4% на основі результатів, отриманих від понад 9 тисяч добровольців, більшість із яких отримували дози з інтервалом у 2 тижні.
Водночас представник Sinovac визнав, що надійність даних нового дослідження є гіршою, ніж результат у 50%. Останній заснований на комбінованих даних.
Зазначимо, що Sinovac ще не опублікував глобальні результати випробувань третьої фази досліджень. Водночас вакцина компанії проти COVID-19 уже схвалена для екстреного використання в декількох країнах, зокрема у Бразилії, Індонезії та Туреччині.
Постачання SinoVac в Україну
30 грудня 2020-го в уряді повідомили, що Україна має отримати 1,9 млн доз цього препарату. Згодом з'ясувалося, що постачанням препарату в Україну займатиметься приватна група фармацевтичних компаній "Лекхім".
Зазначимо, міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявляв, що Україна закупить китайську вакцину від коронавірусу, якщо її дієвість становитиме щонайменше 70%. Проте згодом у Бразилії повідомили, що ефективність препарату становить усього 50,38%.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
6-02-2021, 17:52
0
952