Американські нейробіологи виявили, що самотність провокує мозкову активність, подібну до тієї, що спостерігається під час голоду, інформує
Ukr.Media.
Фахівці з Массачусетського технологічного інституту (США) з'ясували, що почуття самотності і туги, яке може виникнути при соціальній ізоляції, має загальну нейронну основу з тягою до їжі, яку ми відчуваємо, коли голодні.
Вчені запросили для участі в експерименті 40 студентів-добровольців, які повинні були провести в ізоляції 10 годин. У кімнаті не було вікон. Користуватися телефонами не дозволялося, як і відвідувати їдальню. Їжу приносили так, щоб випробовувані не спілкувалися з кур'єром. Правда, добровольці мали доступ до комп'ютера, за допомогою якого могли зв'язатися з дослідниками в разі необхідності.
Після 10 годин, проведених у повній ізоляції, доброволець повинен був самостійно дійти до томографа. Вчені заздалегідь пояснили, як розміститися в апараті без будь-якої допомоги з боку. Таким чином, і на цьому етапі дослідження було виключено соціальну взаємодію.
Сканування мозку добровольців дозволило виявити, що після ізоляції вид людей, що веселяться разом, активує ту ж область мозку, що і вид їжі у голодної людини.
Дослідники також виявили, що реакція людей на ізоляцію варіювалася залежно від їх нормального рівня самотності. Люди, які повідомили, що відчувають себе хронічно ізольованими за кілька місяців до початку дослідження, показали більш слабку тягу до соціальної взаємодії після 10-годинного періоду ізоляції, ніж люди, які повідомили про більш насичене соціальне життя.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber
8-01-2021, 01:50
0
1 946