Дослідники американського аналітичного центру RethinkX передбачили, що до 2035 року вартість лабораторного м'яса буде у 10 разів нижчою, ніж натурального. Таким чином його ціна наблизиться до вартості цукру.
Як сказано у дослідженні Rethinking Food and Agriculture 2020-2030, синтетичні білкові продукти стануть набагато смачнішими, кориснішими і ситнішими, ніж натуральні.
Вчені проаналізували, як швидко будуть здійснюватися революційні зміни у виробництві. Основою для аналізу став агросектор США – передової країни в питаннях еволюції ринків.
"Розвиток науки і технологій дозволяє вже сьогодні проводити органічні молекули будь-якої складності. А це означає, що до 2030 року вартість синтезованих білків буде в п'ять разів нижчою, ніж зараз. До 2035 року білок, видобутий в лабораторних умовах (м'ясо з пробірки), буде у 10 разів дешевший за існуючі тваринні білки, і в підсумку наблизиться до вартості цукру", – сказано у доповіді.
Втім, лабораторне м'ясо не замінить тваринне повністю у найближчі 10 років. За оцінками вчених, до 2021-2023 років буде досягнуто співвідношення витрат для виробництва звичайного і лабораторного м'яса. Так кількість синтезованого продукту буде швидко рости.
До 2030 року відбудуться такі зміни:
обсяг ринку яловичого фаршу скоротиться на 70%,
ринок стейків – на 30%,
ринок молочних продуктів – майже на 90%,
обсяги виробництва сої, кукурудзи і люцерни впадуть більш на понад 50%.
"Ціна нових харчових продуктів буде удвічі нижчою, ніж продуктів тваринного походження, і вони будуть кращими за всіма функціональними характеристиками – поживність, смак, зручність споживання, асортимент, калорійність", – сказано у доповіді.
7-12-2020, 15:10
0
1 124