RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » новини » Ваша дитина у підлітковому віці? «Програма 15» навчить батьків і підлітків, як можна вберегтися від соціально небезпечних явищ і захворювань*

* На правах реклами

За даними Українського інституту соціальних досліджень імені О. Яременка, для абсолютної більшості (майже 90%) опитаних підлітків і молодих людей або їхніх друзів мали досвід з тютюнопаління.
Дослідники також відзначають, що в Україні кожен третій підліток віком до 16 років має досвід вживання психоактивних речовин. Майже третина опитаних підлітків (30%) мали практику статевих стосунків. До досягнення 15 років 8% – активно ведуть статеве життя. Про наявність ризикованої статевої поведінки свідчить не лише велика кількість статевих партнерів, а й досвід використання презерватива під час останнього статевого контакту. Загалом 21% підлітків та молодих людей, які практикують статеві контакти, не використовують презерватив під час останнього такого контакту. І тут постає актуальне питання про ризики поширення соціально небезпечних захворювань – ВІЛ/СНІД, вірусних гепатитів В, С та інших інфекцій, які передаються статевим шляхом. Як бути батькам, чиї діти досягають віку "експериментів" з психоактивними речовинами, сексуальним життям, тощо? Як і коли говорити з молоддю, щоб бути почутими і зменшити наслідки від "експериментів"? На ці та інші запитання відповідає виконавчий директор благодійного фонду "Нова сім’я" Альона БЕЖАН.

Ваша дитина у підлітковому віці? «Програма 15» навчить батьків і підлітків, як можна вберегтися від соціально небезпечних явищ і захворювань*


– Що таке "Програма 15"?

– Це сучасна технологія групової роботи з підлітками та їхніми батьками, метою якої є створення умов для підвищення якості життя та запобігання розповсюдження соціально небезпечних явищ і захворювань (ВІЛ-інфекції, інфекційних захворювань, алкоголізму та наркоманії). Українська версія Програми "15" – це навчальний цикл для всієї родини (сесії для хлопців, дівчат, мам і тат окремо зі спільними зустрічами). Протягом трьох місяців діти та їхні батьки в супроводі досвідчених тренерів обговорюють важливі особистісні теми на 15-ти зустрічах. Говорять про цінності, про права та відповідальність, про здоров’я та безпеку в спілкуванні, про дружбу та любов, про методи планування та захисту від інфекційних захворювань тощо. Дівчата, хлопці, батьки та мами на окремих зустрічах обговорюють у своїх колах з тренерами "Програми 15" питання, пов’язані з дорослішанням дітей у сім’ях, змінами у спілкуванні родини, ризиками та методами захисту родини від інфекційних та неінфекційних небезпечних явищ, таких як вживання наркотичних речовин, алкоголю, насилля, тощо.

Ваша дитина у підлітковому віці? «Програма 15» навчить батьків і підлітків, як можна вберегтися від соціально небезпечних явищ і захворювань*


– Яке завдання та мету ставить перед собою "Програма 15"?

– Основна мета "Програми 15" – сприяти зниженню поширення ВІЛ/СНІДу та інших захворювань, що передаються статевим шляхом, допомогти молоді та дорослим навчитися захищати себе та інших від адиктивних розладів і насильства/використання насильства. Програма базується на наукових підходах і принципах, які довели свою ефективність у формуванні позитивних життєвих навичок. Розділення учасників за статевими і віковими характеристиками робить доступним профілактичну роботу навіть у тих громадах, де релігійні чи інші культурні традиції не допускають спільного обговорення деяких тем, пов’язаних зі здоров’ям.

– Для кого працює "Програма 15"?

– Ця програма розрахована для молоді віком від 14 років та їхніх сімей, близького оточення. Дорослі продовжують виконувати важливу роль у формуванні в молоді життєвих навичок на користь захисту здоров’я та соціальної безпеки. Зростаюче покоління має право на отримання достовірної інформації про ризики та методи захисту. І саме отримання цієї інформації та змога її обговорити в родинному колі відіграють не останню роль у формуванні довіри до світу дорослих та безпеки.

– Хто реалізовує "Програму 15"?

"Програму 15" впроваджує Чернівецький благодійний фонд "Нова сім’я" у партнерстві з Українським фондом "Благополуччя дітей" за фінансування Brot fоr die Welt.
https://program15.org.ua/ – вебсайт програми 15. #Програма15



– Куди звернутися, якщо хтось виявив бажання стати учасником "Програми 15"?

– Якщо ви хочете стати учасником "Програми 15" у нашому місті, звертайтеся за номером гарячої лінії 066 012 55 35 або пишіть повідомлення на діючу сторінку ФБ "Нова сім’я" у фейсбуці NewFamilyUA.

– Якщо молода людина має досвід "експериментів" зі вживанням психоактивних речовин чи має проблеми зі стосунками в родині, навчальному закладі, з однолітками, куди та як їй чи її батьками можна звернутися?

– На території нашого міста працює благодійний фонд "Нова сім’я". Батьки, вчителі, друзі молоді або самі молоді люди віком від 10 років можуть звернутися в будні з 10.00 до 18.00 за номером гарячої лінії 066 012 55 35. Дзвінок прийме спеціаліст програми, психолог чи соціальний працівник і за запитом, спільно з людиною, яка звернулася за телефоном, спланує візит до фонду для подальшої спільної роботи. У команді фонду працюють спеціалісти, які розуміють та враховують вікові й поведінкові особливості сучасної молоді, тому готові до діалогу.

Ваша дитина у підлітковому віці? «Програма 15» навчить батьків і підлітків, як можна вберегтися від соціально небезпечних явищ і захворювань*


– Як стати помічником у роботі вашого Фонду?

– Помічникам ми раді! Якщо у вас є бажання допомогти молоді нашого міста жити безпечно для свого здоров’я та життя, поділитися власними знаннями, ідеями, а, можливо, й поповнити команду Фонду, будемо вам раді! Ви можете зателефонувати за тим самим номером гарячої лінії або завітати на сторінку Фонду в Інстаграм просторі newfamiiily.

Наша молодь має право на допомогу і безпеку, тільки дорослим потрібно не забувати про це.

Ваша дитина у підлітковому віці? «Програма 15» навчить батьків і підлітків, як можна вберегтися від соціально небезпечних явищ і захворювань*
Редактор: Марія Фернюк
11-12-2020, 15:15
Коментарів 0 Переглядів 5 794

Теги -

Дівчина вчора, 23 листопада, пішла з дому та досі не повернулася
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони


92-річний Аркадій Мардар із Кельменців на все життя запам’ятав ті страшні моменти
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.