Існують психічні захворювання, при яких люди вимовляють окремі слова або фрази, коли поруч немає співрозмовників. Дослідники вважають, що розмовляти з собою вголос необхідно і здоровим. Вони не роблять різниці між розумовим процесом і промовою. Важливо, щоб все відбувалося усвідомлено. Чому корисно вести розмови з собою, інформує
Ukr.Media.
Збільшення розумових здібностейВчені провели дослідження, в якому дві групи повинні були прочитати інструкцію, а потім виконати завдання. Одна робила це вголос, а друга мовчки. В результаті з діями краще впоралися представники першої групи.
Читання вголос не дозволило їм перейти на сторонні думки. Це підвищило концентрацію, продуктивність. Випробовувані швидко і правильно зрозуміли завдання і виконали його.
Забезпечення перемогиБудь-якому успіху сприяє заохочення. Воно додає впевненості, підвищує почуття власної гідності. Такий стан працює, навіть якщо людина підтримує сама себе.
Дослідники взяли дві групи спортсменів, які тренувалися за однаковою програмою. В одній з них кожному дали завдання розмовляти з собою, налаштовувати на перемогу, хвалити. У підсумку ця команда показала найкращий результат у змаганнях, підвищену впевненість в собі, низький рівень тривожності й неспокою.
Усунення негативних емоційПсихологи рекомендують людям, які знаходяться в стресовому стані, розмовляти з собою від третьої особи. Це ефективний спосіб заспокоїтися. Згідно з дослідженнями, проведеними на комп'ютерному томографі, такі розмови знижують емоційну активність головного мозку.
Зміцнення пам'ятіВчені з'ясували, що люди, яким потрібно вивчити вірші, робили це швидше, якщо читали їх вголос. Причина в тому, що озвучене слово краще зберігається в довготривалій пам'яті.
Чотирьом групам людей дали інформацію в письмовому вигляді й попросили її прочитати вголос, про себе, послухати у виконанні іншої людини або своєму власному. Найкраще повідомлення запам'ятали представники першої групи.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
30-11-2020, 00:55
0
1 907