Багато людей п'є саме розчинну каву, в чому нерідко себе картають. Існує думка, що це сурогатний напій, який приносить організму шкоду.
Але наскільки така народна думка є обґрунтованою і відповідає дійсності, людям абсолютно незрозуміло, інформує Ukr.Media.
У зв'язку з цим варто розглянути кілька найбільш популярних чуток і розібратися, чи є в них частка правди.
Розчинна кава не може бути якісним продуктом
Якість продукції визначається не її видом і категорією, а скоріше, сумлінністю виробника. Тому і кава в розчинному вигляді не є винятком. Завжди є ризик придбання хорошого і поганого товару.
Природно, самі виробники особливо зацікавлені в тому, щоб їх товар мав попит. А для цього важливо переконати споживачів в його відмінній якості. Виходячи з цього, практично на всіх упаковках, наявних у продажу, присутній напис, що сировиною для виготовлення продукту є стовідсоткова арабіка найвищої якості.
Але в реальності справи можуть йти зовсім інакше.
У каву можуть додавати робусту або брати низькоякісні кавові зерна, які згодом занадто сильно обсмажуються, щоб з'явилася гіркота. Вона і маскує всі смакові недоліки.
Професіонали, до речі, за смаком теж нерідко помиляються у визначенні складу продукту. Таким чином, при виборі марки розчинної кави залишається сподіватися на власний смак. Ну а додаткову інформацію дозволяє отримати спеціальна експертиза.
У розчинній продукції присутні різні добавки і хімічні елементи у величезній кількості, а ось натуральних зерен тут не знайти
Дійсно, в подібному твердженні присутня частка правди. Основою розчинного продукту виступають справжні зерна.
Вони проходять спеціальну обробку — обсмаження, подрібнення, промивку гарячою водою і перетворення їх в порошок або гранули, а в деяких випадках частинки, що мають складну форму. Останній варіант — це сублімована кава.
Проте, дуже часто виробники продукту додають і компоненти штучного походження. Річ у тім, що виробнича технологія не виключає втрату смакових якостей кави або характерного для неї аромату.
Щоб відновити ці властивості, доводиться використовувати ароматизатори. Останні можуть бути натурального походження або штучного. Що стосується останнього, то прийнятний цей варіант чи ні, вирішує кожен індивідуально.
Слід відразу зазначити, що все описане характерно виключно для високоякісних продуктів від тих виробників, що виготовляють напій строго за технологією, а на упаковках вказують справжній склад. Але є і недобросовісні виробники, які випускають фальсифікат, додаючи в продукт сировину сумнівної якості, дешеву.
Кава цього виду здатна завдати шкоди здоров'ю
Відносно корисності кава взагалі є напоєм неоднозначним. У міру того, як проводяться різні дослідження і експерименти з нею у вчених колах, її по черзі вносять в обов'язкове меню або ж відправляють до переліку заборонених до вживання продуктів.
У будь-якому випадку напій свій вплив на стан людини має. Він є сечогінним, вимиває кальцій з кісткової системи, підвищує артеріальний тиск, збільшує показники холестерину.
Також кава може стати провокатором розвитку гастриту. Але це стосується не лише розчинної, але і натуральної кави. Поява негативних наслідків може мати місце при зловживанні напоєм або якщо є медичні протипоказання.
За умови, що для виготовлення розчинного продукту було взято сировину високої якості, його негативний вплив на здоров'я людини буде не вищий, ніж у натуральної кави.
За характеристиками кава розчинна повністю відрізняється від натуральної зерновоїЦе твердження є всього лише міфом. І в розчинному, і в натуральному продукті містяться одні і ті ж компоненти. Єдине — в розчинній каві їх кількість менша, а саме — менший відсоток магнію, калію і кафестолу.
Те, що кафестолу менше, це добре, бо ця речовина за принципом дії схожа з холестеролом. Якщо її багато, вона може викликати розвиток атеросклеротичних бляшок. Утворюється, якщо каву готують на вогні.
Якщо брати середні показники, то кількість кофеїну в меленій, сублімованій і гранульованій каві приблизно однакова. Якщо в якомусь зразку кофеїну міститься менше, значить або не дуже гарна якість сировини, або порушена технологія під час виготовлення продукції.
Але якщо для основної маси цей показник є мінусом, то для ряду споживачів він буде незаперечним плюсом.
Основною перевагою кави в розчинному вигляді є зручність її приготування
І знову це твердження не зовсім вірне. Якщо розібратися, то і мелений продукт можна приготувати у звичайній чашці, не використовуючи додаткових пристроїв і спеціальних пристосувань. Так чинять навіть бариста-професіонали, у яких під рукою не виявляється кавомашини або турки.
Якщо вже говорити про зручність, як пристосування, то тут варто виділити "3 в 1". У цьому продукті є все: вершки, кава, цукор. І все це в одному невеликому пакетику.
Приготувати напій можна абсолютно в будь-якому місці — досить порошок залити окропом і розмішати. Але варто розуміти, що це просто смачний напій з низькою часткою кофеїну. Він не має специфічних смакових властивостей і запаху, та й підбадьорювати він теж не буде.
Якщо підбити підсумки, то нічого страшного в розчинній продукції немає, що б не твердили в народі.
Природно, в деякому сенсі вона дещо програє натурпродукту в зернах або вже в меленому вигляді, але відмінно справляється з головною своєю метою — порадувати неперевершеним, дивовижним ароматом і підбадьорити. І тут найважливіше, знайти саме якісний продукт від виробника, який добре себе зарекомендував.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
16-10-2020, 01:40
0
1 291