RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Чи варто втручатися в дитячі сварки і як правильно поводитися: підказки батькам

Конфліктологія – це ціла наука, яку бажає осягнути кожен, хто зацікавлений правильно поводитися в конфлікті, керувати ним і адекватно з нього виходити. Ми живемо серед людей, і конфліктів не уникнути. Це частина нашого життя, з якою ми вчимося існувати, а в дорослому житті й зовсім не звертаємо на них уваги, якщо в дитинстві навчилися азам міжособових стосунків. Про це Сьогодні.Lifestyle розповіла Юлія Чемер, психолог і керівник Центру розвитку дитини "Наші мрії – щасливе дитинство".

"Всі ми родом з дитинства". Основа поведінкових реакцій на соціальні подразники формується саме в дошкільному віці, а закріплюється вже на шкільній лаві, каже психолог.



"Світ змінюється, і ми разом з ним. Батьки частіше і більше проводять час зі своїми малюками. Більше орієнтації на особистість, більше спілкування, більше дружби. Кожен батько прагне стати другом. Це добре, але потрібно пам'ятати, що батько – це наставник насамперед. І від того, чи правильно він вибудовує стосунки з дитиною від народження, залежатиме подальший розвиток соціальних відносин юної особистості", – пояснює Юлія.

Три найпоширеніші проблеми в дитячих сварках

1-ша проблема. "У пісочниці не поділили іграшки". Чи варто втручатися батькам?

Дивимося по дитині. Якщо вже сльози і хаос, то батьки мають право втрутитися, щоб розставити межі кожного з дітей. Іграшки роздати власникам, заспокоїти і проговорити варіанти гри або обміну. Це стосується дошкільнят, зазначила експерт.

2-га проблема. "У мене кидає каміння хлопчик на гірці". Не поспішайте карати того, хто кидає каміння. Чому?

Не всі пояснення дітей є фактом. Потрібно з'ясувати ситуацію. Поговоріть зі своєю дитиною: чому хлопчик кидає каміння? що цьому передувало?

Запитайте у того, хто кидав каміння, те саме. Якщо дитина звернувся до вас по допомогу, вам слід розв'язати ситуацію чесно, без приводу для подальших маніпуляцій з боку дитини.

"Ні, діти – найкращі за своєю природою, але поки вони вчаться спілкуванню, всі засоби придатні. Їх потрібно спробувати. І винуватцем може бути і ваш малюк. І це потрібно приймати і говорити про це. Пропонуйте алгоритми дій, допоможіть попросити вибачення, якщо ситуація так обернулася", – радить Юлія.

3-тя проблема. "Дитина потрапляє під вплив і поводиться погано на майданчику". Як бути?

Тут часто батьки застосовують метод "мозкового штурму". Ось ви бачите, що ситуація на майданчику вийшла з-під контролю і дітей не зупинити. Наприклад: б'ються палицями, як на мечах. Начебто гра обопільна, але можна ж зробити боляче. В такому разі батькам слід втрутитися і припинити гру, відвести дитину в бік і запитати:

Прекрасно, що ви подружилися, але як ти думаєш, які можуть бути наслідки такої гри?

Може, потрібно проговорити правила такої гри з твоїм другом? І якщо хтось із вас їх порушує, то таку гру варто припинити?

Психолог зазначає, що це лише приклад розмови для розставлення меж.

Що потрібно пам'ятати батькам

Не втручатися, якщо дитина намагається сам вирішити конфлікт.

Взяти участь у суперечці, якщо це загрожує здоров'ю дитини або її оточенню.

Всі складні ситуації проговорювати з дитиною, коли вона в спокійному стані й готова вислухати. Під час плачу говорити марно.

Вирішувати конфлікт потрібно через запитання дитині. Людина вчиться спілкуванню, і добре, якщо вона зробить висновки саме у такий спосіб, через відповіді на запитання.

І найголовніше: все починається із сім'ї. Якщо в сім'ї заведено вирішувати конфлікти, пояснюючи свої почуття, промовляючи різні результати ситуації, то це вже 50% успіху в спілкуванні на дитячому майданчику.

"Якщо малюк розуміє свої почуття, знає свої межі й відчуває потужну підтримку батьків, до яких можна звернутися по пораду завжди, то ви – золотий батько", – підсумувала Юлія Чемер.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Редактор: Микола Кобилюк
4-10-2020, 01:15
Коментарів 0 Переглядів 1 324


На ці бюджетні кошти мали закупити зимовий одяг військовим

У жителів села Біла наприкінці 2023 року через підвищення напруги перегоріли електроприлади. Василь Шокостюк подав до суду та домігся компенсації від "Чернівціобленерго". "МБ" розпитав у чоловіка, як йому це вдалося.

Сергій Цюга воює майже три роки, отримав орден "За мужність" III ступеня.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.