Олександр Лукашенко відповів Президенту Франції Еммануелю Макрона на заяви щодо ситуації в Білорусі.
Про це повідомляє БелТА.
Кореспонденти поцікавилася у прес-секретаря про реакцію Лукашенко на недавні заяви Президента Франції Еммануеля Макрона, зроблені ним в інтерв'ю виданню Le Journal du Dimanche. Макрон заявив, що влада в Білорусі не може прийняти "логіку демократії", вражений "мужністю протестуючих" і зробив висновок, що "Олександр Лукашенко повинен піти у відставку".
На що Лукашенко відреагував:
"Як Президент країни, виходячи з принципів самого пана Макрона (Закладених в його заяві-заклику піти у відставку) хочу сказати, що сам Президент Франції, дотримуючись власної логіки, мав би піти у відставку ще два роки тому - коли на вулиці Парижа тільки почали виходити "жовті жилети". Роки йдуть, "жилети" до сих пір на вулицях, пан Макрон на подив теж досі на посаді, а Франція стала країною, де масові протести стали звичним явищем ... ".
Крім того, він згадав проблеми Франції з рухом BLM і мусульманські протести в Марселі і Ліоні. У зв'язку з цим Лукашенко запропонував Мінськ в якості універсального майданчика для мирної передачі влади будь-якої з вищеназваних груп.
"Як досвідчений політик - незрілому - хочу порадити панові Макрона поменше дивитися по сторонах, і замість цього зайнятися, нарешті, внутрішніми справами Франції. Хоча б почати вирішувати проблеми, яких в країні накопичилося чимало", - заявив Лукашенко.
Крім того, він недвозначно висловився щодо опозиційного лідера Світлани Тіхановском.
"Як людина хочу відзначити, що як здається нам тут, в Білорусі, Еммануель Макрон занадто багато уваги приділяє одному з екс-кандидатів у президенти Білорусі. З урахуванням того, що цей екс-кандидат - жінка, французький лідер ризикує до внутрішніх проблем Франції отримати ще й особисті - у себе вдома", - підсумував Лукашенко.
Нагадаємо, в Білорусі вже понад місяць тривають масові акції протесту проти режиму Лукашенка, що почалися через фальсифікації результатів президентських виборів.
За цей час силовики затримали вже тисячі опозиціонерів. Крім того, під час жорсткого придушення протестів безліч демонстрантів отримали різні травми, а кілька людей були вбиті.
Незважаючи на це, 23 вересня Лукашенко вирішив провести так звану "інавгурацію", яка проходила в режимі секретності і без участі лідерів інших країн.
27-09-2020, 23:36
0
983