У Лондоні пройдуть перші в світі випробування вакцини проти COVID-19, в ході яких здорових добровольців навмисно заражають коронавірусом.
Такий тип дослідження необхідний для оцінки ефективності експериментальних вакцин, відзначають медики.
Очікується, що дослідження, що фінансуються урядом Великої Британії, почнуться в січні в безпечній карантинній установі в східній частині Лондона, за словами декількох людей, що беруть участь в проекті.
Дослідники, які не хотіли давати публічні коментарі перед запуском, заявили, що випробування зіграють життєво важливу роль у звуженні великого кола багатообіцяючих вакцин проти COVID-19, які, ймовірно, перейдуть в клінічні випробування на початку наступного року.
Добровольцям зроблять щеплення, і приблизно через місяць вони отримають контрольну дозу Sars-Cov-2, вірусу, що викликає COVID-19, в контрольованих умовах.
Близько 2000 потенційних добровольців підписалися на дослідження через правозахисну групу 1Day Sooner, яка проводить кампанії з випробувань на інфекцію COVID-19 і привернула 37000 чоловік по всьому світу.
При цьому традиційні клінічні випробування вимагають десятків тисяч учасників, і дослідникам буде важко залучити стільки добровольців для тестування безлічі вакцин.
Остаточне рішення про місце проведення первинних випробувань по зараженню ще не прийнято. Це може бути в карантинній клініці hVivo на 24 ліжка в Уайтчепелі, Лондон, або в іншій більшій установі поблизу.
Будь-яке випробування з зараженням COVID-19 має бути схвалено Управлінням з регулювання лікарських засобів і товарів медичного призначення Великобританії і незалежним комітетом з етики досліджень.
"Випробування із зараженням на людях можуть бути корисні для розробки вакцин і можуть надати ранні докази клінічної ефективності, особливо при низьких рівнях інфікування вірусом серед населення", — підкреслили в Управлінні.
Ідея проводити випробування на людях, щоб прискорити створення вакцини від коронавірусу викликала запеклі дебати серед науковців.
Прихильники цього способу випробування на людях кажуть, що така стратегія може заощадити час, тому що замість того, щоб проводити тести звичайним способом — чекаючи, поки вакциновані люди зіткнуться з вірусом природним шляхом, дослідники можуть просто заразити їх.
Таким чином випробовувалися вакцини проти черевного тифу, холери, малярії та інших захворювань. У разі малярії добровольці засовували руки в камери з комарами, щоб ті їх вкусили, і таким чином заражалися. Але в цих випадках існувало лікування для термінового полегшення симптомів (rescue medicines) для тих, хто все-таки захворіє. Такого лікування від COVID-19 не існує.
У попередньому звіті, Всесвітня організація охорони здоров’я заявила, що ці випробування можуть дати важливу інформацію, але їх буде складно запустити через здатність коронавірусу "викликати важке і смертельне захворювання і його високу заразливість".
25-09-2020, 18:00
0
785