Підвищений апетит — типова проблема, яка загострюється восени через похолодання і зменшення тривалості світлового дня. Ми розповімо вам, що можна з цим зробити.
Влітку набагато простіше "сидіти на салатиках", проте восени дотримуватися дієтичних принципів харчування стає вкрай важко — нас починає переслідувати підвищений апетит і кількість перекусів, зроблених за день, поступово зростає, , інформує
Ukr.Media.
Це все через природу. Восени, коли стає менше денного світла, організм виділяє більше мелатоніну — гормону, що змушує відчувати втому і сонливість. Одночасно знижується вироблення серотоніну — нейромедіатора, відомого як "гормон радощів", що дозволяє людям відчувати себе менш млявими.
Як подолати проблему підвищеного апетиту восени
Більше білка
Потрібно обов'язково вживати у їжу здорові білкові продукти — їх засвоєння вимагає тривалого часу, що допомагає довше почуватися ситими. Експерти насамперед рекомендують насичувати білком сніданки. Науково доведено, що це сприяє кращому контролю кількості калорій, споживаних протягом решти дня, і допомагає їсти менше.
Правильні перекушування
Щоб не спокушатися солодощами, не потрібно тримати їх у полі доступу. Замість шоколадок краще використовувати горіхи, фініки, не надто стиглі банани, інжир.
Певні продукти
Дієтологи радять включити у раціон продукти, що зменшують тягу до їжі завдяки специфічним особливостям їх перетравлення шлунком і кишківником. Такими є яйця, авокадо, лляне насіння, імбир, перець чилі.
Техніка відволікання
У моменти загострення апетиту можна відволікти мозок — наприклад, пожувати жувальну гумку. Також може бути ефективним тепле пиття з якимось приємним смаком — чашка трав'яного напою, чаю.
КаваЛюдям, які не мають протипоказань, дозволяється вживати до чотирьох чашок кави на день. Цей напій дієво знижує апетит — головне, пити його без цукру.
Акупресура
Натисніть вказівним пальцем на точку між носом і верхньою губою, потримайте трохи. Зробіть так кілька разів — це теж дозволяє зменшити відчуття голоду, що загострилося.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
22-09-2020, 00:16
0
794