Верховна Рада ухвалила постанову №4104 "Про визначення представників Верховної Ради України до складу комісії з проведення конкурсу на зайняття адміністративних посад у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі".
Документ підтримали 239 народних депутатів.
Постанова визначає представників Верховної Ради до складу комісії з проведення конкурсу на зайняття адміністративних посад у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.
Зокрема, до складу комісії було обрано професора Українського католицького університету і Львівського державного університету внутрішніх справ, члена-кореспондента Національної академії правових наук, доктора юридичних наук В'ячеслава Навроцького (запропонований фракцією партії "Слуга народу");
старшого наукового співробітника, завідувача кафедри спеціально-правових дисциплін Навчально-наукового гуманітарного інституту Таврійського національного університету ім. Володимира Вернадського, доктора юридичних наук Олену Бусол (від депутатської групи "Партія "За майбутнє");
керуючого партнера адвокатського об’єднання "ГуДеГ" Андрія Гуджала (від "Опозиційної платформи - За життя").
начальника відділу докторантури та ад’юнктури Національної академії внутрішніх справ, доктора юридичних наук, доцента Олексія Дрозда (делегований фракцією "Слуги народу");
заступника голови Союзу юристів України Катерину Коваль (від групи "Партія "За майбутнє");
професора Національного транспортного університету, кандидата юридичних наук, доцента Богдана Романюка (від депутатської групи "Довіра");
завідувача кафедри державно-правових дисциплін та адміністративного права Центральноукраїнського державного педагогічного університету ім. Володимира Винниченка, доктора юридичних наук, професора Євгена Соболя (від "Слуги народу").
Постанову підтримали нардепи "Слуги народу", "Опозиційна платформа - За життя", депгрупи "За майбутнє", "Довіра" та позафракційні.
"Голос", "ЄC", "Батьківщина" - голосували "проти".
Нардеп "Голосу" Олександра Устінова заявила у Раді, що до складу комісії обрали людей, які захищають корупціонерів, які самі не можуть пояснити походження свого майна. Устінова закликала не голосувати на склад комісії.
У Європарламенті заявили, що занепокоєні через голосування "Ради з приводу недосвідчених кандидатів, яким бракує доброчесності для участі у комісії з відбору глави САП".
Також Європарламент заявив про загрозу для безвізового режиму України з ЄС через проблемну процедуру відбору керівника САП.
Це вже третя спроба парламенту визначити своїх представників до складу комісії з проведення конкурсу на зайняття адміністративних посад у САП. 3 вересня парламент відхилив відповідний проєкт постанови №3898. Раніше, 15 липня, депутати також провалили аналогічний документ.
Згідно з Законом "Про прокуратуру", призначення на адмінпосаду в САП здійснюється за результатами відкритого конкурсу, який організовує і проводить комісія, чотирьох членів якої визначає Рада прокурорів, а сімох – парламент.
Членами конкурсної комісії можуть бути особи, які мають бездоганну ділову репутацію, високі професійні та моральні якості, суспільний авторитет, а також значний досвід діяльності у сфері запобігання або протидії корупції.
Нагадаємо, 21 серпня Генпрокурор Ірина Венедіктова видала наказ про звільнення Назара Холодницького з посади керівника САП та органів прокуратури на підставі його заяви.
17-09-2020, 14:45
0
880