RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » новини » Хто залишився у ТОП-10 найбагатших українців. Рейтинг за версією журналу "Фокус"

Хто залишився у ТОП-10 найбагатших українців. Рейтинг за версією журналу "Фокус"

Найбагатшою людиною в Україні, як і раніше, залишається власник групи SCM Рінат Ахметов.

Про це повідомляє журнал "Фокус" у матеріалі про 100 найбагатших українців.



Статки найбагатшого українця, Ріната Ахметова, оцінено в 7,3 мільярда доларів. "До сфери його інтересів входять різні напрямки, хоча ключові дивіденди він отримує як власник великих активів в енергетиці та металургії", - пишуть автори матеріалу.

На другому місці опинився власник компанії Інтерпайп Віктор Пінчук з капіталом у 2,4 мільярда доларів. Підкреслюється, що хоча Пінчук дедалі частіше з'являється в медіа як бізнесмен, який розпродає активи (у банківській і газодобувній сферах), його металургійний і трубний бізнес залишається прибутковим.

Третє місце посідає власник Group DF, "австрійський в'язень" Дмитро Фірташ з 1,8 мільярда доларів. Його назвали успішним бізнесменом в хімічній промисловості, а виробництво мінеральних добрив - один з його ключових бізнесів. "В останні роки ім'я Фірташа міцно асоціюється з судовими тяжбами. Навесні 2014 року за запитом Міністерства юстиції США бізнесмена заарештував австрійський поліцейський підрозділ COBRA в підозрі дачі 18,5 мільйона доларів хабаря з метою отримати ліцензію на розробку титанових родовищ в Індії для продажу титанової продукції компанії Boeing. Але тоді українського бізнесмена не засудили й не вислали з Австрії. 21 лютого 2017 року суд Відня визнав допустимою екстрадицію Фірташа до США, але бізнесмен досі залишається в ЄС", - нагадується в статті.

Четверте місце у власника групи Смарт Холдинг, народного депутата Вадима Новинського. Його статки оцінили в 1,5 мільярда доларів. "Компанії народного депутата Вадима Новинського працюють у багатьох галузях - від фінансів і нерухомості до видобутку корисних копалин. Один з ключових активів - холдинг Метінвест, де з часткою 25% він виступає партнером Ріната Ахметова", - сказано в матеріалі.

П'яте місце у власника компанії Roshen, екс-президента, Петра Порошенка з 1,3 мільярда доларів. "Як і раніше, основний дохід Порошенка пов'язаний з корпорацією Roshen. Його кондитерськими активами з 2014 року займався траст в управлінні інвестиційного банку Rothschild, але у 2019 році власником став старший син Порошенка, Олексій", - уточнили журналісти.

На шостому місці подружжя Олександр і Галина Гереги, у яких знайшлося 1,2 мільярда доларів. "Подружжя Олександр і Галина Гереги продовжують будувати бізнес-імперію - паралельно з розвитком мереж будівельних гіпермаркетів "Епіцентр" і "Нова лінія" інвестують в агроактиви", - розповіли автори.

Сьоме місце дісталося нардепу, куму президента РФ Володимира Путіна і співвласнику низки обленерго Віктору Медведчуку з 1,2 мільярда доларів. Повідомляється, що низка російських, а також офшорних фірм оформлено на дружину Медведчука Оксану Марченко.

На восьмому місці співвласник групи Приват Ігор Коломойський, у якого нарахували 1,2 мільярда доларів. "Левову частку дивідендів Ігор Коломойський отримує від своїх металургійних активів... загалом підприємства Ігоря Коломойського працюють з хорошими показниками, хоча у зв'язку зі зростанням цін на електроенергію їх прибутковість минулого року різко скоротилася. Але ненадовго", - написано в статті.

Дев'яте місце у співвласника групи Приват Геннадія Боголюбова з 984 мільйонами доларів. "Основні дивіденди бізнесмен отримує від нафтогазових активів", - уточнюють укладачі рейтингу.

Замикає десятку українських багатіїв співвласник Fozzy Group Володимир Костельман з 856 мільйонами доларів. "Вихід з економічної кризи багато в чому залежить від того, яку політику будує держава щодо бізнесу. У тому числі активів найбагатших українців, порахувати які хоч і важко, але можливо", - сказано в матеріалі. Журналісти також підкреслили, що готуючи матеріал у 2020 році застосували нову методику оцінки багатства при складанні рейтингу.
Редактор: Юрій Коверзнєв
14-09-2020, 16:10
Коментарів 0 Переглядів 1 577


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.