RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Підвищення мінімалки та обмеження у школах: що зміниться з 1 вересня

З 1 вересня українські школярі підуть до навчальних закладів з низкою карантинних правил та обмежень, зросте мінімальна заробітна плата й триватиме заборона на в’їзд іноземців.

Мінімальна зарплата

Верховна Рада ухвалила зміни до держбюджету про підвищення мінімальної заробітної плати на 5,9% – до 5 тисяч гривень (на 277 грн більше, ніж було встановлено з 1 січня). У погодинному розмірі – 29,20 грн (було – 28,31 грн).



Відповідно, збільшаться видатки на виплату підвищених розмірів мінімальної заробітної плати та посадового окладу працівника I тарифного розряду ЄТС. Також зміняться і розміри штрафів за порушення законодавства з праці

"Загалом запропоновані зміни стимулюватимуть зростання споживчого попиту, забезпечать детінізацію "сірих" зарплат. Це дозволить підвищити надходження до бюджету Пенсійного фонду, зміцнити стабільність бюджетної та пенсійної системи, а також поліпшить захист трудових і соціальних прав громадян", – зазначив міністр фінансів Сергій Марченко.

Зростуть мінімальні пенсії

Через збільшення мінімальної зарплати в Україні до 5 тисяч гривень з 1 вересня, підвищать і розмір мінімальної пенсії для низки категорії населення.

Таким чином, збільшать мінімальний розмір пенсії за віком для непрацюючих пенсіонерів, які досягли віку 65 років та мають страховий стаж 35 років – чоловіки та 30 років – жінки.

Мінімальна пенсія зросте з 1889,20 гривні до 2 000 гривень. Пенсії мають перерахувати понад 1,5 мільйонам пенсіонерів.

Зарплати для медиків

Передбачене зростання заробітної плати лікарям (70% від посадового окладу, розрахованого за найвищим 14-м тарифним розрядом ЄТС), фахівцям з базовою та неповною вищою медичною освітою усіх спеціальностей (50% мінімальної заробітної плати), молодшим медичним сестрам (25% мінімальної заробітної плати).

"Встановлення цих доплат – лише перший крок. Зарплата лікаря, який прийшов після інтернатури, має починатися з 20-25 тисяч гривень. Звісно, це важко зробити одномоментно. Проте вважаю, що з 1 січня 2021 року заробітна плата медичних працівників має збільшитися радикально. Саме над цим ми працюємо, саме так ми будуємо зараз свої бюджетні запити", – зазначив очільник МОЗ Максим Степанов.

Варто зазначити, що рівень оплати праці у сфері охорони здоров’я зараз – майже на 30% нижчий від середньої заробітної плати в Україні.

Підвищення мінімалки та обмеження у школах: що зміниться з 1 вересня

Карантинні нововведення для шкіл

Так, навчання буде відбуватись у всіх школах України, за винятком шкіл, які розташовані в зонах з "червоним" рівнем небезпеки. У "червоних зонах", буде запроваджуватися двотижневий карантин, у цей час діти будуть навчатися дистанційно.

Основні правила організації навчального процесу в школах від МОЗ:

- учням 1-4 класів дозволено пересуватися у закладах освіти без маски чи респіратора;
- в "помаранчевих" регіонах епідеміологічної небезпеки вчителям рекомендують викладати свій предмет у захисних щитках;
- педагоги, які працюють у "жовтій" або "зеленій" зоні, повинні просто дотримуватися відповідної дистанції. Викладати можна без масок;
- допуск вчителів на роботу відбуватиметься тільки після проведення відповідного температурного скринінгу;
- у випадку підтвердження коронавірусу у когось із учнів, весь клас повинен піти на самоізоляцію та провести відповідні заходи;
- дозатори та антисептики повинні знаходитися у закладі тільки на вході, в подальшому рекомендується ретельно мити руки після кожного уроку.

Підвищення мінімалки та обмеження у школах: що зміниться з 1 вересня

Монетизація "пакунка малюка"

Одноразову натуральну допомогу, яку досі батьки новонароджених отримували як "пакунок малюка", почнуть монетизувати. Так, з 1 вересня такі пакунки видаватимуть у тих регіонах, де вони ще є у наявності, поки ті не закінчаться. Далі замість них батькам будуть виплачувати цільову грошову компенсацію – 5 тисяч гривень.

Кошти можна використати виключно на купівлю:

- дитячих товарів: засобів догляду за дітьми та дитячих засобів гігієни, зокрема підгузків, серветок, дитячого одягу та взуття, дитячого харчування, дитячого посуду, дитячих іграшок, текстилю для дітей, зокрема рушників, ковдр;

- товарів для породіллі: прокладок для лактації, прокладок післяпологових.

Підвищення мінімалки та обмеження у школах: що зміниться з 1 вересня

Обмеження на в'їзд іноземців до України

Кабмін заборонив в’їзд до України для іноземців з 29 серпня до 28 вересня. Винятками є декілька категорій громадян.

Так, в'їзд до України дозволили Кабмін заборонив в'їзд в Україну іноземцям вже з 28 серпня: деталі людям, які:

- є родичами першої лінії;
- мають дозвіл на роботу в Україні;
- прямують територією України транзитом та мають документи, що підтверджують виїзд за кордон протягом двох діб;
- прибувають в Україну з метою навчання;
- проходять військову службу на території України;
- постійно чи тимчасово проживають на території України;
- визнані біженцями або особами, які потребують додаткового захисту;
- є працівниками дипломатичних представництв та консульських установ іноземних держав, представництв офіційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні, та членів їх сімей;
- є главами та членами офіційних делегацій іноземних держав, співробітниками міжнародних організацій, а також особами, які їх супроводжують, та в'їжджають - в Україну на запрошення президента, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, ОПУ, МЗС;
- є особами, які прибувають в Україні на запрошення МЗС;
- є водіями та/або членами екіпажу вантажних транспортних засобів, автобусів, що здійснюють регулярні перевезення, членами екіпажів повітряних, морських і річкових суден, членами поїзних і локомотивних бригад;
- є інструкторами збройних сил держав-членів НАТО та держав-учасниць програми НАТО "Партнерство заради миру", які беруть участь у заходах з підготовки підрозділів ЗСУ або прибувають на запрошення міністра оборони;
- є діячами культури, що прибувають на запрошення закладу культури разом з однією особою, що супроводжує кожного з них;
прибувають для участі в офіційних спортивних змаганнях, що проходять на території України, та супроводжуючих їх осіб;
- є технічними спеціалістами, які прибувають в Україну на запрошення представників українських підприємств;
- є особами, що здійснюють перевезення гемопоетичних стовбурових клітин для трансплантації;
прибувають на лікуванні до закладів охорони здоров'я України.

НБУ дозволив здавати зношені банкноти у всіх банках

Від 1 вересня зношені та пошкоджені банкноти можна буде здати у касах всіх банків. Відповідно до ухваленої постанови, регулятор уточнив визначення низки ознак зносу і пошкодження банкнот.

Також Нацбанком визначено, що приймати і передавати сильно зношені банкноти для дослідження можуть не тільки уповноважені банки, але і всі українські банки. Крім цього, на інкасаторські компанії поширені вимоги, які раніше виконували тільки банки і вони стосуються вилучення і передавання сумнівних банкнот для проведення досліджень до Національного банку, а також вилучення і передавання банкнот, забарвлених спеціальним розчином внаслідок несанкціонованого втручання в пристрій для зберігання цінностей, до правоохоронних органи.

Правдиві кредити і депозити

Із 1 вересня зміняться вимоги до розкриття банками інформації про послуги в рекламі та на їхніх сайтах. Банки відтепер повинні надавати правдиву та достатню за обсягом інформацію про депозити та позики, їхню вартість, умови та ризики, яка не вводитиме клієнтів в оману. Це дасть змогу споживачам розуміти умови отримання послуг, порівнювати послуги декількох банків та ухвалювати зважені фінансові рішення.

Банки мають надавати інформацію про кредити та депозити для громадян на веб-сайті в єдиному уніфікованому форматі. Вони зобов’язані вказувати:

– реальну річну ставку за кредитом;

– наявність додаткових послуг (наприклад, страхової компанії, державного реєстратора, нотаріуса, оцінювача) та їхню вартість для клієнта, а також термін послуги;

– орієнтовну загальну вартість кредиту;

– періодичність погашення кредиту та попередження про можливі наслідки у випадку прострочення виплат за кредитом;

– умови дострокового зняття грошей із депозиту та інші.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Редактор: Марина Кавкало
1-09-2020, 08:47
Коментарів 0 Переглядів 2 013

Теги -

Цього року премію отримають четверо діячів культури

На місці працюють всі профільні служби

Росіяни запустили рекордну кількість БпЛА за весь час війни
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

У Install Pro, крім теплових насосів, можна також підібрати будь-які види сантехнічного обладнання й трубопровідної арматури, системи водоочищення, насосне обладнання, опалювальні прилади та котельні установки, внутрішні й вуличні інженерні системи та багато іншого.

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".