Лікарі обнадіюють: у найближчі декілька років на ринок можуть бути виведені принципово нові ліки від мігрені. Клінічні випробування підтверджують їх ефективність у розширенні судин і знятті больового синдрому, а також безпеку — побічних ефектів істотно менше, ніж у існуючих препаратів. Але поки прем'єра не відбулася, нам усім треба навчитися якось долати цей жахливий біль.
Ми пропонуємо 5 правил, які допоможуть запобігти появі мігрені, інформує
Ukr.Media.
Моніторинг тригерів
Як відомо, спровокувати напад можуть найрізноманітніші чинники: якщо ви страждаєте на мігрень, то небезпечними для вас можуть виявитися запахи, смаки, звуки і навіть кольори. Лікарі рекомендують завести своєрідний "щоденник мігрені", у якому зазначати, що ви робили, що їли, пили перед нападом мігрені. Вже через кілька місяців ви помітите певні тригери, які найчастіше призводять до нападу — і зможете уникати їх у майбутньому.
Дотримуйтесь режиму дня
Якщо ви страждаєте на мігрені, ваш мозок, швидше за все, особливо чутливий до змін навколишнього середовища, зовнішніх (гучних шумів) або внутрішніх (гормональні зміни). Кожну таку зміну він сприймає як загрозу і реагує на неї болем. Чим більш розміреним життям ви живете, дотримуючись режиму роботи, харчування і спорту, тим менш рідкісними можуть бути атаки болю.
Спробуйте вітаміни
Зрозуміло, перш за все, варто проконсультуватися з лікарем і здати аналізи, але різні дослідження показали, що різні харчові добавки, такі як магній, вітамін B2 і коензим Q10, у деяких пацієнтів можуть попередити появу мігрені. Так, учасники одного з досліджень, які вживали коензим Q10, що зменшує пошкодження клітин, викликаних навколишнім середовищем та іншими факторами, повідомили, що вже через три тижні частота появи мігрені скоротилася вдвічі.
Займайтеся спортом
Дослідження показують, що регулярні заняття такими видами спорту, як біг, плавання, танці або велоспорт, можуть знизити частоту і тяжкість нападів. Достатньо займатися по півгодини тричі на тиждень. Але у жодному разі не тренуйтеся на голодний шлунок і стежте за балансом рідини: низький рівень цукру або зневоднення можуть спровокувати по‑справжньому жорсткий напад мігрені.
Обмежте кофеїн
Кофеїн — один з найпоширеніших тригерів, здатних спровокувати напад мігрені. До того ж він має накопичувальний ефект, і може обдарувати вас мігренню у найбільш невідповідний момент, навіть якщо у цей день ви не пили ані кави, ані чаю. Безпечна щоденна доза напоїв, що містять кофеїн, — не більше двохсот мілілітрів.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
24-08-2020, 01:50
0
793