Журналістка Яніна Соколова отримала і оприлюднила на своєму Youtube-каналі записи розмов і документи російських бойовиків ПВК "Вагнер", яких Білорусь видала Росії минулого тижня.
У записі чутно, як "вагнерівці" розповідають, хто ними керує і в яких країнах вони діють.
Так, бойовик Денис Харитонов розповідає, що з 2014 року він воював у складі батальйону "Степ" в Україні, керував групою ПЗРК (переносний зенітно-ракетний комплекс, - ред.). Харитонов стверджує, що збив біля селища Маринівка вертоліт і два штурмовики СУ-25.
За словами Харитонова, він брав участь у "звільненні луганського аеропорту", а навчався стріляти з ПЗРК в Росії у місті Новочеркаськ.
Харитонов розповів, що служив у російській армії у 1999-2001 роках, має дві державні нагороди РФ - за взяття Пальміри і за "вертушки в Луганську". Нагороду за збиті літаки йому вручав у Москві помічник президента Росії Владислав Сурков.
Інформацію про те, що Харитонов збив український вертоліт і два штурмовики, підтвердив інший "вагнерівець" - Сергій Щербаков. Він стверджує, що воював разом з Харитоновим в Україні в 2014 році.
Ще один бойовик ПВК Вагнера Олександр Сидоров розповів, що потрапив він на Донбас у складі російського підрозділу "Амур". Воював в 2014 і 2015 роках "у ЛНР", а в 2016 році - біля населеного пункту Пєски у Донецькій області. Під час боїв за Луганський аеропорт працював водієм.
У відео також наводяться документи інших бойовиків, які воювали в Україні, зокрема Сергія Анохіна, Дмитра Жмуріна, Тахіра Бахтигараєва.
Нагадаємо, 14 серпня стало відомо, що затримані раніше на території Республіки Білорусь російські громадяни, які входять до складу ПВК "Вагнер", повернулися в Росію. Їх передали за клопотанням генерального прокурора Російської Федерації.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.