Вчені встановили п'ять біомаркерів в аналізі крові хворого на COVID-19, які допоможуть краще прогнозувати стан пацієнта при госпіталізації і вчасно надавати необхідне лікування при різкому погіршенні.
Ще більш важливими такі тести будуть для тих, хто проходить лікування вдома без регулярного огляду лікарями, пише
Канал 24.
Спосіб оцінити тяжкість COVID-19Вчені з Університету Джорджа Вашингтона пов'язали біомаркери з високими шансами на важку форму коронавірусної інфекції, а також з підвищеним ризиком смертності.
Більш ранні дослідження, проведені в Китаї, свідчили, що деякі показники крові можуть бути пов'язані з поганими наслідками COVID-19.
Відтак, американські вчені хотіли з'ясувати, чи актуальні такі розрахунки для пацієнтів в США. Команда провела оцінку зразків крові 299 пацієнтів, які проходили лікування з березня по травень в університетській лікарні.
"Підвищені рівні п'яти біомаркерів були пов'язані із запаленням і порушенням згортання крові. Вони виявилися незалежними факторами підвищеного ризику необхідності інтенсивної терапії і смерті від COVID-19", – встановили зрештою вчені.
Які біомаркери вчені враховувалиУ тесті вчені оцінювали показники інтерлейкіну-6, D-димеру, С-реактивного білка, ферменту лактатдегідрогенази (ЛДГ) і феритину.
Найвищі ризики смертності були у пацієнтів з показниками ЛДГ вище 1200 од/л і з рівнем D-димера вище 3 мкг/мл.
"Ми сподіваємося, що ці дані допоможуть лікарям визначити інтенсивність лікування пацієнтів, а також приймати рішення про виписку тих, що одужали",
– резюмували автори.
Зараз основними критеріями для такої оцінки залишаються стать, вік і хронічні захворювання пацієнта. Простий аналіз крові дасть додаткову важливу інформацію для прийняття рішень.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
7-08-2020, 20:04
0
1 330