Заступник глави Адміністрації президента Росії Дмитро Козак написав листа, в якому заявив про вихід з переговорів по Донбасу на рівні радників лідерів "нормандської четвірки".
Копію листа опублікувало видання "Страна". Лист адресований головам МЗС і канцеляріям лідерів Німеччини, Франції та України.
У листі Козак назвав переговори з Донбасу на рівні радників голів держав "нормандського формату" безглуздими і запропонував відмовитися від цього формату.
Також він назвав беззмістовним проєкт документа, який опрацьовується в рамках "нормандського формату".
"Це приводить до думки припинити безплідні переговори радників №4... З усією відповідальністю запевняю, що я не маю намір далі брати участь у цьому нескінченно триваючому "спектаклі" з відвертою імітацією бурхливої діяльності щодо врегулювання", - написав Козак.
Він також додав, що "експеримент" можна продовжити, проте вже без участі Росії.
На лист відреагував глава Офісу президента Андрій Єрмак. Так, у коментарі Liga.net він назвав заяву Козака спробою посилити свою переговорну позицію.
"Очевидно, що ні в кого вже немає ніякого сумніву в тому, що переговорний процес з питання Донбасу дуже непростий. Він складний, в'язкий, але сьогодні його якісно переформатували. Ми зайняли проактивну і більш жорстку позицію", – написав Єрмак.
Він зазначив, що треба чітко розуміти мотивацію всіх сторін, а також потенційні ризики будь-якої ініціативи і те, що обставини постійно змінюються.
"Також треба розуміти, що переговорний процес має свої особливості. Особливо непростою він сьогодні, коли Україна посіла проактивну позицію. І лист пана Козака, на мій погляд, – це радше про тонку дипломатичну гру, коли одна зі сторін переговорів хоче посилити свої позиції і перехопити ініціативу", – вважає Єрмак.
Він наголосив, що говорити про припинення переговорів немає сенсу. Робота, як і раніше триває.
"Сьогодні ми маємо четвертий день тиші в Донбасі, і це – прямий результат роботи саме ТКГ в Мінську і нормандського формату. Це якраз свідчить про великий ефективності переговорів, попри всі складнощі, які виникають в процесі. Ми перебуваємо в діалозі і прагнемо результату. Градус переговорів може підвищуватися або знижуватися, це нормально, це дипломатія. І це - переговорна психологія. Треба це розуміти і спокійно ставитися до подібних листів та їх інтерпретаціями", – резюмував глава ВП.
Нагадаємо, 24 липня боку Тристоронньої контактної групи на переговорах з Донбасу домовилися про повне припинення вогню з 27 липня. Згідно з ухваленим рішенням, з 00:01 27 липня на окупованих територіях Донбасу сторони повинні дотримуватися режиму повного і всеосяжного припинення вогню.
Відповідні заходи узгоджені на ТКГ України з Росією і підтримані ОБСЄ.
Пізніше президент України Володимир Зеленський відреагував на досягнення домовленості про припинення вогню і зажадав роз'яснень по всім пунктам Мінських угод.
Також він додав, що чекає підписання угоди про повне і всеосяжне припинення вогню на лінії розмежування в Донбасі з 27 липня лідерами країн "Нормандської четвірки", тобто президентом Росії Володимиром Путіним і канцлером Німеччини Ангелою Меркель і президентом Франції Емманюель Макроном.
30-07-2020, 20:22
0
1 347