Які фактори найбільше впливають на зменшення швидкості поширення коронавірусу

новини / Новини України
1 508
0
Які фактори найбільше впливають на зменшення швидкості поширення коронавірусу

Швидкість, кількість тестування і відстеження контактів – два головні чинники уповільнення передачі COVID-19. На ці два показники держави мають найбільше звертати увагу.

Про це йдеться в дослідженні математичного моделювання, яке опублікували в журналі Lancet Public Health.



Як зменшити швидкість поширення коронавірусу

Якщо тестування на COVID-19 відкладається на три дні або більше після появи у людини симптомів, навіть найефективніша стратегія відстеження контактів не може знизити подальшу передачу вірусу.

Науковці стверджують, що поліпшення доступу до тестування COVID-19 в поєднанні з цифровими технологіями, які мінімізують затримки відстеження, стане ключем до успіху підходу відстеження контактів для зниження розповсюдження вірусу.

Що показало моделювання

Модель передбачає, що близько 40% передачі коронавірусу відбувається до того, як у людини з'являються симптоми. За відсутності будь-яких стратегій по зниженню поширення вірусу кожна заражена людина передає вірус в середньому 2,5 людини. Вводячи тільки фізичне дистанціювання, припускаючи, що близькі контакти зменшені на 40%, а випадкові контакти на 70%, зменшить кількість відтворення до 1,2.

Модель показує, що відстеження контактів може скоротити кількість людей, яким людина з COVID-19 передає вірус, з 1,2 до 0,8. Щоб це працювало, принаймні, 80% людей мають пройти тестування та не повинно бути ніяких затримок у цьому після появи симптомів, і, 80% контактів мають бути ідентифіковані в той же день, коли з'являться результати тесту.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:


Logo
“Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” та Foreningen Ukrainian Media Fund Nordic в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів” в рамках реалізації
грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа.
Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів”


Copyright 2024. Всі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
при розміщенні посилання (для Інтернет-видань - гіперпосилання) на molbuk.ua. Посилання
(гіперпосилання) обов'язкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів.