RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » новини » Комунальникам дадуть доступ до квартир українців: як "Слуги народу" хочуть змінити правила

Комунальникам дадуть доступ до квартир українців: як "Слуги народу" хочуть змінити правила

В Україні ряд "Слуг народу" підготував скандальний законопроєкт №2458 до другого читання. Якщо в першому варіанті документа доступ в житло дозволяли за будь-яке порушення договору, то зараз таке право отримає тільки представник газового оператора.

При цьому операторам дозволять через 30 днів після попередження відключати боржників від блакитного палива.



Комунальникам дозволять вриватися в квартири українців

У першій редакції законопроєкту говорилося, що за порушення умов договору (в тому числі і за борги) постачальник міг вдиратися до квартири. Автор законопроєкту Євген Пивоваров в коментарі OBOZREVATEL запевнив, що цю норму до другого читання приберуть.

Однак в результаті її не прибрали, в цього лише перефразовували. Тепер в документі написано: "Представник оператора газорозподільної системи чи іншого підприємства, з яким укладено договір на технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання, має право доступу до житла". Це нібито має забезпечити безпеку. Мовляв, якщо в квартирі витік, постачальник має право в неї потрапити.

Юрист Олександр Плахотник впевнений: таке формулювання порушує статтю 30-ту Конституції України (про недоторканність житла).

"Якби в документі йшлося про доступ до житла за умови, якщо без такого доступу представника оператора була б загроза життю, тоді б не було і претензій. Зараз же не зрозуміло, що може бути підставою для доступу в житла, чи не стане заборгованість причиною для того, щоб потрапити в квартиру і примусово відключити газопостачання", – говорить OBOZREVATEL Плахотник.

Комунальникам дадуть доступ до квартир українців: як "Слуги народу" хочуть змінити правила


З такими висновками юриста погоджуються і в головному науково-експертному управлінні Верховної Ради. Там зазначають: "Запропоноване законопроектом положення щодо встановлення законодавством порядку доступу до житла є неприйнятною з огляду на положення Основного Закону України (Конституції – ред)"

Крім того, згідно з документом, відключити газ можуть за умови, якщо у будинку є заборгованість, про яку письмово попередили і за 30 днів боржник ніяк не відреагував на претензію.

До речі, норму про доступ в житло не підтримували навіть співавтори законопроєкту. Ще один з авторів законопроекту Юрій Камельчук також підтвердив у розмові з OBOZREVATEL: документ приймуть без скандальної правки. "Я уточнював, чи підтримується ця норма: не підтримується, якщо вона залишилася, вона повинна бути змінена або викинута взагалі. Якщо це так буде залишатися, то я відкличу свій підпис і не буду голосувати в другому читанні", – сказав Камельчук.

Як і говорив Камельчук, норму змінили. Правда, її умови частково залишилися.

З мешканцями укладуть договори без їх згоди

"Кожен власник багатоквартирного будинку повинен був укласти договір в паперовому вигляді. Люди не хотіли бути ініціаторами цього самостійно. На 1 травня 2020 року дуже мало було договорів", – розповів в коментарі OBOZREVATEL Пивоваров.

В українців був рік на те, щоб вибрати, який формат відносин з постачальником вибрати: колективний або індивідуальний. Якщо цей шанс проігнорувати, з кожним автоматично підпишуть індивідуальний договір, а з ним доведеться внести абонплату в розмірі 15-22 грн.

З одного боку, в Україні необхідно змінювати закон про житлово-комунальні послуги. Як мінімум потрібно вдосконалити питання підписання договорів. А ось з доступом в квартири є ціла низка питань. І хоча відключати комунальні послуги боржникам – загальносвітова практика, українська Конституція забороняє без загрози здоров'ю або без санкції суду вторгатися в чужу нерухомість.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Редактор: Микола Кобилюк
13-07-2020, 12:35
Коментарів 0 Переглядів 2 838

• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.