Верховна Рада України схвалила законопроект, який забороняє нараховувати штрафні санкції та пеню за прострочення платежів по кредитах для бізнесу, допущеним у період дії карантину та у тридцятиденний термін після закінчення карантину, запровадженого владою в рамках заходів для протидії поширенню в країні коронавірусної хвороби COVID-19.
За прийняття в першому читанні законопроекту №3297 про внесення змін до Господарського кодексу України (щодо недопущення нарахування штрафних санкцій за кредитами в період дії карантину, встановленого з метою запобігання розповсюдження на території України коронавірусної хвороби COVID-19) проголосували 278 народних депутатів при необхідному мінімумі у 226 голосів.
Народний депутат Вікторія Кінзбурська, представляючи даний законопроект, зазначила, що раніше депутати ухвалили відповідну заборону на нарахування штрафів та пені за кредитами для фізичних осіб, тоді як даний документ містить ці пом'якшення для юридичних осіб.
"Суть законопроекту в тому, щоб заборонити нарахування неустойки, штрафів, пені за кредитами для бізнесу в період карантину та у тридцятиденний термін після його завершення... Нагадаю, що 17 березня нами був прийнятий закон, який захистив фізосіб від нарахування штрафів і пені за кредитними договорами протягом березня-квітня, сьогодні ми продовжили цей термін, але зробили це лише для фізосіб. Сьогодні я прошу вас підтримати це і для юридичних осіб", - сказала Кінзбурська.
Вона також зазначила, що даний законопроект не звільняє позичальника від обов'язку сплачувати тіло кредиту і відсотки за користування кредитом, мова йде лише про заборону нараховувати санкції за прострочені платежі.
У пояснювальній записці до даного законопроекту наголошується, що такі заходи дозволять уповільнити економічне падіння, захистити підприємства від банкрутства і зберегти робочі місця, а також прискорити відновлення економіки після закінчення карантину.
Нагадаємо, 13 травня Верховна Рада України прийняла закон про продовження податкових пільг та про спрощення адміністративних процедур для бізнесу на період карантину.
13-05-2020, 22:20
0
831