Спецслужби: Китай приховував і знищував докази спалаху COVID-19

новини / Новини світу
2 951
0
Спецслужби: Китай приховував і знищував докази спалаху COVID-19

Китай навмисно приховував або знищував докази спалаху коронавірусу у провінції Ухань наприкінці 2019 року.

Про це в неділю, 3 травня, повідомила лондонська газета The Daily Telegraph з посиланням на 15-сторінкову доповідь, підготовлену розвідувальним альянсом "П'яти очей" ("Five Eyes"), до якої входять спецслужби США, Великобританії, Канади, Австралії та Нової Зеландії.



У документі йдеться, що уряд Китаю, "створюючи загрозу для інших країн", приховував будь-які новини про появу коронавірусу, примушуючи лікарів до мовчання або викрадаючи їх, знищуючи дані про вірус в лабораторіях і відмовляючись надавати біоматеріали закордонним вченим, які працювали над створенням вакцини.

На думку авторів доповіді, Пекін ще на початку грудня 2019 року мав докази передавання інфекції від людини до людини, проте заперечував цей факт аж до 20 січня. Згідно з документом, 3 січня Національний комітет охорони здоров'я Китаю дав вказівку знищити зразки коронавірусу і не публікувати інформацію про невідому інфекцію.

З доповіді також випливає, що уряд Австралії навчав і фінансував групу китайських вчених з лабораторії, що займалася генетичними модифікаціями смертоносних коронавірусів, які можуть передаватися від кажанів до людини і не піддаються лікуванню.

Йдеться про групу вчених під керівництвом доктора Ши Чженлі з Уханьского інституту вірусології, яка в 2013 році провела дослідження зразків фекалій підковоносих кажанів у печері в провінції Юньнань. Вони з'ясували, що як мінімум один з приблизно 50 вірусів, виявлених у зразках, на 96 відсотків генетично схожий з вірусом SARS-CoV-2, що викликає атипову пневмонію COVID-19.

Вчені також провели дослідження з синтезу коронавірусів, схожих на SARS, щоб встановити, чи можуть вони передаватися від кажанів до ссавців. Це дослідження, проведене в листопаді 2015 року спільно з університетом штату Північна Кароліна, показало, що вірус, схожий на SARS, може передаватися безпосередньо від кажанів до людини і не піддається лікуванню.

Daily Telegraph зазначає, що між спецслужбами, які входять до Альянсу "П'яти очей", виникли розбіжності щодо походження коронавірусу SARS-CoV-2.

У той час як австралійська розвідка вважає, що вірус з'явився на ринку в Ухані, що відповідає офіційній версії влади КНР, американське розвідувальне співтовариство, куди входять 17 відомств, зокрема ЦРУ і ФБР, наразі не визначилося з остаточними висновками про походження вірусу, проте скептично ставиться до австралійської версії.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Читайте також

02:00
Розчинна проти заварної: ось яка кава корисніша насправді
01:45
5 неефективних вправ, які варто припинити виконувати у спортзалі
01:30
Її не потрібно дотримуватись щодня. Названо найкращу дієту для схуднення
01:15
Ці 5 горіхів найкорисніші для вашого здоров'я: варто додати їх на тарілку
01:00
Небезпечно для очей: скільки часу можна дивитися телевізор без шкоди?
00:30
Чому корисно пити чай із кориці: названо 7 цілющих властивостей цього напою
00:30
Що станеться з організмом, якщо регулярно їсти насіння чіа: дієтологи дали відповідь
00:15
Як зробити рушники м'якими без кондиціонера: метод шокує простотою

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм