За оперативними даними, ціни на продукти харчування надалі зростають, однак, за останній тиждень ажіотаж послабився.
Про це повідомляє Національний банк України у своєму Економічному огляди тижня.
За даними НБУ, найвищими темпами надалі дорожчають овочі борщового набору, крупи, особливо гречка, та цитрусові.
При цьому, зростання цін на окремі товари відображало як підвищений попит, і звуження пропозиції. Так, зростання цін на м’ясо та овочі борщового набору можна пояснити закриттям ринків та відсутністю міжміського сполучення (відповідно, зменшенням/відсутністю пропозиції з боку дрібних господарств).
До своєрідних "індикаторів кризи" належать гречана група та туалетний папір. Також значно подорожчали продукти "антисептики" – часник, цибуля, лимони. Ажіотажний попит на них спостерігався і під час свинячого грипу 2009 року. Однак і девальвація гривні також мала вплив (лимони та часник переважно імпортуються), зазначено в огляді.
Крім того, ціни на лікарські препарати зростають під тиском попиту та послаблення гривні.
Натомість, зростання цін на послуги стримується обмеженим попитом на них. Зокрема, в останні дні практично зупинили зростання ціни на доставку із закладів громадського харчування. Незмінними залишились і послуги хімічного чищення, які доступні для замовлення через інтернет. Триває зниження цін на паливо під впливом падіння світових цін за надлишкової пропозиції та падіння попиту.
Як повідомлялося, в Україні 11 березня 2020 року було запроваджено загальнодержавний карантин до 3 квітня 2020 року через епідемію коронавірусу. 25 березня Кабмін посилив карантинні заходи та запровадив режим надзвичайної ситуації до 24 квітня.
5-04-2020, 21:20
0
832