RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » новини » Трави для зміцнення імунітету: ефективні рецепти народної медицини

Трави для зміцнення імунітету: ефективні рецепти народної медицини


Найкращий спосіб не заразитися вірусними захворюваннями – зміцнити імунітет. Зробити це можна за допомогою різних вітамінів, продуктів або рослин.

Імуномодулятори рослинного походження діють м'якше за синтетичні, тому найбільше підходять для багатьох людей, пише Сегодня



Рослини, які мають сильні імуномодулюючі властивості: ехінацея пурпурова, женьшень, лимонник, елеутерокок, конюшина, кульбаба, будяк, алое, мати-й-мачуха, солодка, кропива, подорожник, аніс, герань, ромашка та багато інших.

"Але у всіх цих трав є протипоказання. Пам'ятайте, що це не безневинні рослини, а справжнісінькі ліки. Багато з них протипоказані при онкологічних захворюваннях, гіпертонії, захворюваннях крові", – розповідає травник Ганна Бондар.

Зміцнювати імунітет обов'язково потрібно декільком категоріям людей:

Ослаблені люди. Ті, у кого є хронічні хвороби, травми. Люди після операцій, виснажливих тренувань. Городяни, які живуть в постійному стресі, недосипі, мають дуже слабкий імунітет.

Малорухливий спосіб життя. Недолік м'язової роботи – велика небезпека для організму. Сповільнюються всі процеси в організмі, в тому числі і імунної системи.

Ті, хто має шкідливі звички. Нікотин і алкоголь абсолютно не сприяють зміцненню імунітету. Через постійне куріння може порушиться робота серцево-судинної системи, а зловживання алкоголем поступово руйнує печінку.

Трави, які зміцнюють імунітет, всім добре знайомі. Їх можна купити в будь-якій аптеці.

Ромашка аптечна захищає від простудних захворювань. Рецепт: 1 ст. ложку квіток заварюють в 1 склянці окропу. Вживають по 50 мл 2-3 рази на день впродовж тижня.

Хвощ польовий нормалізує водно-сольовий обмін, виводить шкідливий холестерин. Рецепт: 1 ст. ложка трави на склянку окропу. Настояти 30 хвилин і процідити. Пити по 0,5 склянки за 20 хвилин до їди 2-3 рази на день.

Овес посівний покращує обмін речовин. Рецепт: 2 ст. ложки вівса заливають 2 склянками окропу, кип'ятять ще 15 хвилин на повільному вогні, настоюють1 годину, проціджують. Пити по 0,5 склянки 3-4 рази на день до їди.

Часник посівний бореться з гіповітамінозом, захищає від простудних захворювань, покращує стан судин, нормалізує обмін речовин. Під час епідемій з'їдайте по зубчику часнику щодня. Рецепт зовнішнього засобу: 2-3 зубчики дрібно нарізаного часнику залити склянкою окропу, дати настоятися 40 хвилин. Якщо у вас немає ранок у роті, то таким засобом можна полоскати рот і горло.

Дягель лікарський покращує склад крові. Рецепт: 1 ст. ложку кореня залити склянкою окропу, настояти на водяній бані 20 хвилин, процідити. Пити по 1/4 склянки 3-4 рази на день до їди.

Глід криваво-червоний заспокоює, знижує тиск, зміцнює серцевий м'яз. Рецепт: 1 ст. ложку плодів з квітками залити склянкою окропу, настояти 30 хвилин, процідити. Пити по1/4 склянки 3-4 рази на день до їди.

Хміль звичайний заспокоює, покращує апетит і травлення, нормалізує обмін речовин. Рецепт: 1 ст. ложку шишок хмелю залити склянкою окропу, настояти 15-20 хвилин, процідити. Пити по 1/4 склянки 3-4 рази на день до їди.

Горобина звичайна допомагає при астенії, недокрів'ї, гіповітаміноз, відновлює обмін речовин. Рецепт: 2 ст. ложки сушених ягід залити 2 склянками окропу, настояти 20 хвилин, процідити. Пити по 0,5 склянки 3-4 рази на день до їди. Приймати краще з медом, він підсилює цілющі властивості горобини.

Горобина чорноплідна покращує роботу щитовидки, допомагає при недостачі вітамінів. Рецепт: 1 ст. ложку ягід заливають 1 склянкою окропу, настоюють в термосі 4-5 годин. Після того, як заллєте термос окропом, закривайте його тільки через 20 хвилин.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
22-03-2020, 00:30
Коментарів 5 Переглядів 8 391

Hаписав: Яна, Коментарів: 0, Новин: 0, 18 квітня 2023 09:46
В новині:
Для мене питання зміцнення імунітету дуже важливе, тому що вдома маленька дитина і хворіти не можна. Окрім народних засобів, приймаємо Альпікол (порадили в аптеці). Після його прийому помітила покращення стану організму і вже півроку як забула про застуди.

Hаписав: Марiя, Коментарів: 0, Новин: 0, 12 червня 2023 13:54
В новині:
Через знижений імунітет я часто застуду підхоплювала. Сил було постійно лікуватися. Приймала трав'яні чаї, у басейн пішла та Альпікол пропила курсом. Тьху-тьху, за останні півроку навіть нежиті не було.

Hаписав: Поліна, Коментарів: 0, Новин: 0, 19 вересня 2023 19:10
В новині:
Народній медицині я ніколи особливо не довіряла. Вважаю, що профілактика набагато краща за лікування. Я Альпікол сама приймаю та даю синові для профілактики простудних захворювань i для зміцнення імунітету. Раніше застуди часто траплялися, а зараз такої проблеми немає.

Hаписав: Христина, Коментарів: 0, Новин: 0, 13 листопада 2023 11:00
В новині:
Я через знижений імунітет часто застуду підхоплювала. Сил було постійно лікуватися. Приймала трав'яні чаї, у басейн пішла та Альпікол пропила курсом. Тьху-тьху, за останні півроку навіть нежиті не було.

Hаписав: Гість Ганна, Коментарів: 0, Новин: 0, 25 вересня 2024 20:46
В новині:
Я вже кілька років як перейшла на зелений чай, навіть без цукру його п'ю. А з літа запасаю трави та фрукти для вітамінних чаїв. Ще мені подобається сироп Альпікол пити. Він дуже допомагає мені протриматися зимовий період без застуд.


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.