Верховна Рада 17 років тому затвердила пісню «Ще не вмерла Україна» Державним Гімном

новини / Новини України
1 056
0
Верховна Рада 17 років тому затвердила пісню «Ще не вмерла Україна» Державним Гімном

Цього дня, 6 березня 2003 року Верховна Рада затвердила пісню "Ще не вмерла Україна" Державним Гімном.

Про це повідомляє Укрінформ.



Священні символи, які уособлюють самобутність і національну єдність має кожен народ. Вони покликані підносити дух нації у боротьбі за свободу, національну самоідентифікацію та самоутвердження, за власну самостійну державу.

До таких символів, крім прапора та герба, належить і гімн. Твір, який мільйони людей по-справжньому сприймають як музичний символ свого народу, не може бути штучно створений чи "нав’язаний згори" - лише від усього серця. Він мусить пройти перевірку часом, історичними подіями, стати невід’ємною часткою суспільного життя. Шляхом всенародного визнання пройшов і Гімн України, з плином часу дедалі впевненіше розширюючи простір свого духовного впливу.

Справжнім всеукраїнським, національним, а згодом і Державним Гімном України стала пісня "Ще не вмерла України і слава, і воля" на слова Павла Чубинського та музику Михайла Вербицького. Музична редакція Гімну офіційно була ухвалена 15 січня 1992 року, а текст (слова першого куплету та приспів) був затверджений 6 березня 2003 року, що знайшло своє відображення в Основному Законі України. Створення сучасного Гімну України бере початок з осені 1862 року, коли український вчений-етнограф, поет і журналіст, активний діяч українського визвольного руху на Правобережній Україні Павло Чубинський написав патріотичного вірша "Ще не вмерла Україна". Пророчі слова Павла Чубинського потужно зазвучали, коли були окрилені музикою Михайла Вербицького – скромного священика, обдарованого талантом митця, одного з основоположників української композиторської школи.

Перше документальне свідчення виконання пісні "Ще не вмерла Україна" датується 10 березня 1865 року, що офіційно вважається датою першого публічного виконання національного гімну. Цікаво, що перший тиражований на грамплатівці запис цієї пісні зробила студія Columbia (США) у 1916 році. Як гімн вона звучала за часів Української Народної Республіки, Західноукраїнської Народної Республіки, Гетьманату, Директорії. Але державне затвердження ця пісня одержала лише 15 березня 1939 року – як гімн Карпатської України. Ця держава проіснувала не довго. Разом з її занепадом гімн був заборонений угорським урядом, так само, як і понад 70 років у Радянській Україні.



Нині ж український Гімн "Ще не вмерла України і слава, і воля", створений Павлом Чубинським та Михайлом Вербицьким, звучить могутньо і гордо, як символ невмирущої сили народу, котрий обрав шлях свободи і незалежності.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Колонка

Читають Коментують
Померла 27-річна жінка з Глибокої, яка потрапила у важкому стані до лікарні
25 189
Не втікав і є свідком: хлопця, якого соцмережі звинуватили в побитті Вікторії Тоненчук, опитала поліція
18 341
Не виходить на зв'язок: куди подівся волонтер із Чернівців Володимир Дорош
17 504
Працівник ТЦК із Буковини допомагав переправляти ухилянтів за кордон: у ТЦК відреагували
6 839
Найпопулярніша риба може зникнути з прилавків: у чому причина та чим її замінити
6 276
У Чернівцях помер 11-річний хлопчик. Поліція перевіряє обставини та причини смерті
5 983
Герої Буковини: не стало захисника Миколи Цуркана
5 259
До свідомості так і не прийшла: 18-річному хлопцю вручили підозру у заподіянні тяжких тілесних ушкоджень Вікторії Тоненчук
5 064
Підозрюваного у жорстокому вбивстві молодої жінки із Буковини заарештували
4 943
У Чернівцях з'являться ще дві камери TruCAM: де саме
4 559

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм