Антибіотики – одне з найбільших відкриттів медицини. Але вже зараз багато лікарів б'ють на сполох. Виникають супербактеріі, які стійкі абсолютно до всіх відомих видів антибіотиків.
Причин тому багато: і самолікування серйозними препаратами, і неправильне призначення лікарів, і мутація бактерій, які навчилися пристосовуватися. Крім того, у 10% людей на планеті існує алергія на антибактеріальні препарати.
"Тому зараз проводиться все більше досліджень, так званих природних антибіотиків, – розповідає терапевт Валентина Андрейченко. – Існує багато рослин і продуктів, які володіють сильною антибактеріальною дією. Звичайно, ліків вони не замінять. Але в майбутньому зможуть допомогти розробити нові препарати".
Часник. Це найбільш вивчений природний антибіотик. Про його головну речовину – алліцин написано більш 5 тисяч наукових статей. А недавнє дослідження показало, що препарати на основі алліцину ефективніше борються з гастроентеритами, викликаними бактеріями кампілобактерами, ніж деякі відомі види антибіотиків.
Чайне дерево. Ефірна олія чайного дерева – сильний природний антибіотик. Чеські лікарі довели його ефективність при вагінальному кандидозі (молочниці). Навіть невелика кількість ефірного масла знищує деякі штами грибка. Для інших же видів (Candida krusei і Candida norvergensis) потрібно більш потужна концентрація.
Ехінацея пурпурова. Ця рослина теж вважається добре вивченим природним антибіотиком. Хороші результати показала ехінацея пурпурова в боротьбі з атопічним дерматитом. Крім того, ця рослина одна з найпотужніших імуномодуляторів.
Барбарис. Активна антибактеріальна речовина, яка міститься в барбарисі – берберин. У Китаї лікарські препарати з цієї речовини вільно продаються в аптеках для лікування різних шлункових інфекцій. Крім того, берберин застосовується для лікування деяких серцево-судинних захворювань і для зниження цукру в крові. Барбарис не єдина рослина з високим вмістом берберина. Цей природний антибіотик у великій кількості міститься в таких рослинах як жовтокорінь і зантоксилум.
Куркума. Його активна речовина куркумін вважається одією з найсильніших природних антибіотиків. Тому всі лікарі радять додавати куркумін в будь-яку страву щодня. Є дуже багато досліджень, які доводять, що куркумін ефективно бореться проти різних стафілококових інфекцій.
Крім перерахованих вище природних антибіотиків, сильні антибактеріальні властивості мають: мед, імбир, екстракт насіння грейпфрута, екстракт листя оливи.
Джерело: Сегодня Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
4-03-2020, 00:20
0
3 166