Вірус 2019 nCoV (коронавірус з Уханя) варіант коронавірусу, який до цих пір не передавався людям. Лікарі радять бути обережними та стежити за своїм станом, адже симптоми недуги схожі схожі на ГРВІ та грип.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я коронавірус викликає лихоманку, втому, біль в горлі і сухий кашель.
Під час прогресування захворювання у пацієнтів можуть виникнути проблеми з диханням, діарея та біль у животі. В легенях інфікованого зазвичай знаходять рідину, що характерно для вірусної пневмонії. Ускладнення можуть призвести до відмови нирок.
Інкубаційний період, тобто період від зараження китайським коронавірусом до появи перших ознак хвороби, триває від 2 до 10 днів, хворі в інкубаційний період є потенційно заразні. Цей коронавірус найчастіше спричиняє стрімкий розвиток пневмонії (запалення легенів), що має важкий перебіг і може спричинити смерть.
Як передається коронавірус? Відомо, що коронавіруси присутні в ареалі тварин, деякі з них мутували і стали заразними для людини. Відповідно, коронавірусна інфекція є зооантропонозом, тобто можливе зараження від тварини та від людини.
Отже, імовірна передача коронавірусу від тварини до людини та поміж людьми:
- при контакті з хворим на коронавірусну інфекцію – через краплі його слини;
- при безпосередньому контакті із зараженими тваринами – через немиті руки;
- при вживанні сирих або недостатньо термічно оброблених м’ясних і рибних продуктів, яєць – якщо ці тварини чи птахи були уражені коронавірусом.
Оскільки новий китайський коронавірус ще перебуває у процесі дослідження, ученими достеменно ще не виділено всіх тварин групи ризику. Проте вже зрозуміло, що значно більшу епідеміологічну небезпеку становить поширення вірусу саме від людини до людини – через респіраторний механізм передачі.
Коли йти (звертатися) до лікаря? - Висока температура, понад 38 °C;
- сильний головний біль, ознаки інтоксикації, сонливість;
- блювання;
- важка діарея (пронос), ознаки зневоднення (слабкість, запаморочення);
- проблеми з диханням, задишка;
- кашель, що важко стримати;
- вологий кашель із виділеннями зеленого кольору, можливі прожилки крові
- загострення супутніх хвороб, наприклад, поява ознак порушення роботи серця (сильна задишка), нирок (зміна кількості, кольору, прозорості сечі).
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
25-02-2020, 21:16
0
2 949