Стикаючись з порушеннями нічного сну, багато людей схильні їх ігнорувати, поки проблема не загостриться, ставши по-справжньому небезпечною для здоров’я. Лікарями були вказані ті порушення сну, які не можна ігнорувати, – про це пише журнал Times Now.
Про це повідомляє Укр.Здоров'я.
“Ігнорувати ознаки порушень сну небезпечно, – вони сприяють дефіциту сну, пов’язаному з багатьма хронічними захворюваннями: серцевими патологіями, ожирінням, діабетом 2 типу, підвищеним тиском. Найбільш поширеним видом порушень сну є безсоння однак існують і інші форми, про які слід знати”, – заявила лікарка-неврологиня Ріма Чаудхарі.
Апное уві сні. Для нього характерні тимчасові зупинки дихання-це одне з найнебезпечніших порушень сну, що призводять до падіння рівня кисню в крові. В результаті утруднюється постачання їм головного мозку, що підвищує ризик його патологій, включаючи деменцію, хвороба Альцгеймера.
“Відчуваючи нестачу кисню, організм порушує сон, щоб людина знову почала дихати. При цьому виникають хропіння, задишка, що змушує прокидатися сильна сухість у роті”, – зауважують лікарі.
Синдром неспокійних ніг. Він змушує відчувати дискомфорт, біль, печіння в ногах, що не дають нормально спати. Ігнорувати дане порушення небезпечно-воно може бути знаком різних захворювань, від неврозу до дуже серйозних, наприклад, захворювань спинного мозку. У жінок розвиток синдрому пов’язаний з підвищеним ризиком смерті від серцево-судинних захворювань.
Параліч сну. Розлад, при якому людина, яка прокинулася не може рухатися або говорити. Дане порушення не вважається особливо небезпечним, проте ігнорувати його все одно не можна – такий параліч може бути проявом нарколепсії, лунатизму, маніакально-депресивного психозу, розладів нервової системи, які потребують лікування. Крім того, людей він сильно лякає: виникають прискорене дихання, посмикування тіла, тривога, паніка.
Порушення циркадного ритму. Виникає, коли внутрішній біологічний годинник людини не синхронізований із зовнішніми тимчасовими сигналами. Дане порушення переслідує людей, які з різних причин не сплять ночами. Збій циркадних ритмів корелює з розладами психіки, раковими захворюваннями (зокрема, раком молочної залози).
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
23-02-2020, 01:20
0
2 780