Дієтологи знають , як можна зробити ту або іншу страву менш небезпечною для фігури. Ділимося секретами !
Про це пише Укр.Здоров'я.
Наприклад , зменшити калорійність смаженої їжі можна , вдавшись до маніпуляції з маслом. Замість того , щоб наливати його в сковорідку , краще змочити в маслі серветку , шматок чистої тканини або розрізану картоплину ( на вилці ) і змастити поверхню. Щоб їжа не прилипала , можна підлити води.
Зробити бутерброди менш калорійними можна, використовуючи чорний хліб, але краще – цільнозерновий, або хлібці. Замість вершкового масла намастіть його оливковим, і обов’язково додайте до бутерброду скибочку якогось свіжого овоча (це і калорійність знизить, і смаку додасть). Ковбасу, – якщо вже без неї жити неможливо, – дієтологи радять використовувати варену, а сир замінювати на знежирений сир.
Калорійність м’яса допомагає зменшити правильний спосіб готування. Ідеально – якщо м’ясо готується на решітці, щоб зайвому жирі. Також дієтичним потенціалом володіє варене м’ясо і приготоване на пару. Любителям жаркого рекомендується використовувати духовку – в цьому випадку м’ясо містить набагато менше калорій, ніж смажене. З видів м’яса переважні телятина, кролик або курка.
Салати будуть менш калорійними, якщо заправляти їх рослинною олією (помірно!), а не майонезом. Дуже добре використовувати для заправки легкі натуральні інгредієнти – лимонний сік, ягідні соки, гірчицю. В крайньому випадку, замінюйте майонез нежирною сметаною або йогуртом.
Калорійність кави або чаю істотно знижується при відмові від цукру. Замініть його медом, причому намагайтеся додавати його все менше і менше – самі не помітите, як звикнете до менш солодкого смаку. Пам’ятайте, що мед потрібно додавати в остиглі напої – гаряча температура руйнує його корисні властивості.
Те, що з алкоголем організм отримує додаткові калорії, давно відомо. Як бути? По-перше, читайте уважніше етикетки і вибирайте пляшки з найменш калорійним вмістом. По-друге, правильно закушуйте – використовуйте для цього просту воду, овочі, несолодкі плоди і ягоди.
Їсти солодке, скільки хочеться, і не поправлятися – не вийде без обмежень. Борошняні десерти з магазину – здоба, пироги, тортики напхані величезною кількістю калорій: якщо немає сил відмовитися від цього виду солодкого, готуйте самі, щоб контролювати кількість калорій. З покупних ласощів віддавайте перевагу ягідним желейним цукеркам, зефіру, мармеладу (не обсипаний цукром), пастилу, темному шоколаду.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
17-02-2020, 01:30
0
1 914