У кожному віці заздрість може мати свої "симптоми" і свій предмет, але завдання дорослих - зрозуміти, про що вона сигналізує.
Про це повідомляє nashamama.com, передає molbuk.ua.
1. Брак уваги.Сильна заздрість дитини до матеріальних цінностей часто вказує на брак батьківської уваги, турботи і участі. Бажання володіти речами при такому механізмі компенсує незадоволеність базової потреби в увазі. Подарунки, іграшки і гаджети стають підтвердження батьківської любові, тому дитина хоче все нове, що бачить у однолітків або в рекламі. У малюків заздрість часто приймає форму ревнощів.
2. Сумнів у власній цінності, занижена самооцінка.Нерідко батьки самі провокують заздрість у дитини, постійно порівнюючи її з іншими дітьми. Самоцінність дитини падає, вона стає залежною від чужих оцінок, відчуває себе хорошою, коли так вважають оточуючі, а не тому, що впевнена в собі.
Дитина починає заздрити більш успішним і популярним одноліткам, особливо в підлітковому віці. Важливо навчитися порівнювати малюка тільки з самим собою, відзначаючи якомога конкретніше і емоційніше його досягнення, допомога, таланти і вчинки.
3. Погляд на світ, який домінує в сім'ї.Буває, що дитина привчається заздрити оточуючим, копіюючи ставлення до світу своїх батьків. Задумайтесь, як часто ви обговорюєте успіхи або придбання своїх знайомих, відзначаючи, наскільки у інших вони краще, ніж у вас, або зловтішаєтеся їх невдач? Наскільки ви самі орієнтовані на те, щоб виділитися, залежні від матеріальних цінностей? Більше говоріть з дитиною про те, що всі люди різні, у всіх різні можливості, різні потреби і цінності. Найчастіше звертайте увагу на те, що ви маєте, вчіть дитину радіти життю, а не її атрибутам.
1-02-2020, 00:24
0
1 995