З’являється все більше переконливих доказів того, що вплив природи на людину виходить за рамки простого підвищення настрою, – констатує провідний автор дослідження екологічний психолог Метью П.Уайт.
Про це пише УКР.Здоров'я.
У цьому проекті використовувалися дані анкетування майже 20 000 чоловік, що живуть в Англії. Його питання дозволяли визначити, скільки часу люди проводять на природі. Як зауважив доктор Метью П.Уайт, природою може вважатися практично будь-який природний простір, від невеликої лісистої місцевості до пляжу, хоча в той же час є дані про те, що найбільш сильний вплив на організм надають морське середовище і гори.
“Не сумуйте, якщо живете далеко від прекрасних природних ландшафтів. Більшість випадків “перебування на природі”, зафіксовані в нашому опитуванні, відносилися до місць неподалік від будинку людини. Головне – це можливість знаходиться в природному середовищі. Йти по парку завжди краще, ніж йти по жвавій міській вулиці”, – сказав вчений.
За словами Уайта, можливість проводити час на природі дозволяє мозку повноцінно розслаблятися, тоді як міське середовище сприяє когнітивному напруженню. Посилаючись на результати дослідження японських фахівців з Nippon Medical School, він зауважив, що прогулянки на природі знижують кров’яний тиск і підвищують активність природних клітин-кілерів організму, що знищують в ньому патогенів.
“Не має значення, як ви проводите дві години на природі – протягом одного дня або протягом тижня у вигляді декількох відвідувань. Отримані дані говорять, що навіть 17 хвилин на день на природі можуть мати помітний позитивний вплив на загальний стан здоров’я людини”, – констатував провідний автор дослідження.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram