Їсти ковбасу можна, питання — в помірній кількості і стані здоров’я людини, вважають експерти.
Про це пише Укр.Здоров'я.
— Якщо ви берете два тоненьких шматочки жирної, але дуже смачної сирокопченої ковбаси, можна, а якщо ви кусень відріжете і з’їсте 100 грамів, то не можна, — зазначив дієтолог Віктор Тутельян.
Медик підкреслив, що окремий продукт не може бути небезпечним, а ось раціон в цілому — може. Більш того, якщо ви ведете активний спосіб життя, то ковбаса може послужити джерелом енергії.
— Не треба рахувати кожну калорію. Той, хто це робить, хвора людина, він небезпечний для сім’ї та суспільства. Але людина має розуміти, що якщо сьогодні він переїв, то завтра — розвантажувальний день, — вважає Тутельян.
Доктор медичних наук Олексій Буєверов зазначив, у свою чергу, що між регулярним вживанням ковбаси і розвитком раку шлунка є певний зв’язок, тому цей продукт краще обмежити.
Також від ковбаси слід відмовитися людям з ожирінням і цукровим діабетом.
Як повідомлялося раніше, справжня сирокопчена ковбаса повинна складатися тільки з м’яса (яловичина, свинина, іноді баранина та конина), якісного жиру, перцю, спецій, солі, цукру і єдиною дозволеною добавкою — фіксатор забарвлення нітриту натрію (Е250). Однак в сучасних ковбасах широко використовують підсилювачі смаку і ароматизатори.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
9-01-2020, 01:40
0
2 506