У книгах для батьків часто говорять, що і коли важливо робити з дитиною, але мало хто пояснює, навіщо це потрібно і чим обґрунтовані ті чи інші методи виховання.
Американка Емілі Остер, економіст Університету Брауна, написала книгу "Шпаргалка для батьків. Науковий підхід до виховання – від народження до саду" від видавництва Yakaboo Publishing. Тут розповідається про те, як привчити дитину до горщика, коли виходити на роботу, плюси і мінуси грудного вигодовування, спільний сон і багато інших важливих питань, які задають собі молоді батьки.
Тут не знайдеш прямих закликів щось робити або навпаки – відмовитися від того, що робите. Просто у кожної дії є наукова відповідь, яка була отримана шляхом різних досліджень. А остаточне рішення все одно приймають батьки.
1. Грудне вигодовування – не панацеяВважається, що годування дитини грудьми дозволяє закласти маленькій людині хороший імунітет, у таких малюків буде меншим ризик алергічних висипань і вушних інфекцій. Крім того, серед люсів грудного вигодовування Емілі називає зниження ризику раку грудей у мами, післяпологової депресії, а також ефективний метод схуднення.
При цьому Остер зазначає, що немає жодних наукових підтверджень, що годування дитини грудьми якимось чином впливає на його рівень IQ.
2. Спільний сон з дитиноюЗгідно з даними різних досліджень, спільний сон немовляти з батьками дуже ризикована затія. Водночас інші дослідження показують, що спільний сон в одній спальні (не ліжку) – добре для зміцнення зв'язку батьків і дітей.
Емілі радить, коли дитині виповнитися кілька місяців і налагодиться хоч трохи сон, можна переводити її спати в окрему кімнату.
При цьому автор книги застерігає батьків, що засипати на дивані з немовлям на руках дуже небезпечно.
3. Коли мамі виходити на роботуПриймаючи рішення, виходити на роботу з маленькою дитиною чи побути в декреті довше, важливо керуватися не тільки тим, що буде краще для дитини, але й відштовхуватися і від особистого бажання мами і від того, як це вплине на сімейний бюджет. І при цьому намагайтеся зовсім не звертати увагу на те, що думають з цього приводу інші.
У книзі Остер говорить про те, що є статистика, згідно з якою дітям краще, коли мама ненадовго йде в декрет (вказано без конкретного проміжку часу). У той же час можна знайти вкрай мало даних, які свідчать про якісь позитивні або негативні наслідки для дитини, якщо хтось один з батьків сидить удома після декрету.
4. Привчання дитини до самостійного нічного снуЗа словами Емілі, різні дослідження показали ефективність методу "дати дитині виплакатися". Вчені говорять, що такий спосіб привчання дітей до нічного сну дає позитивні результати для батьків в тому числі. Він знижує депресію і покращує психічне здоров'я мами і тата.
У той же час немає жодних свідчень про те, що ці методи мають будь-які негативні наслідки для дитини.
Крім того, вчені стверджують, що успішними в цьому плані можуть бути різні методи і способи, головне – дотримуватися послідовності в застосуванні.
5. Дитина впливає на стосунки батьківІснують два факти, які впливають на зниження задоволеністю шлюбом. Перший – нерівноцінний поділ обов'язків: жінки беруть на себе більшу частину домашніх справ, навіть якщо ходять на роботу. Другий – менше сексу: партнери з дітьми рідше займаються любов'ю, а секс – впливає на відчуття щастя.
Про те, що у пар з дітьми менше сексу – документально підтверджений факт. Особливо це проявляється в перші місяці після народження дитини, але в цілому пари частіше займаються сексом до народження дітей, ніж після. Причини нескладно помітити – менше часу, більше втоми, інші люди (тобто діти) у вашому ліжку.
І все ж Остер зазначає, що у пар, які були щасливі в шлюбі до появи дітей і планували вагітність, рівень щастя після народження дитини падає не так різко і досить швидко відновлюється.
Джерело: СегодняЧитайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
28-12-2019, 00:31
0
1 775