Сьогодні, 26 грудня, жителі Землі зможуть спостерігати унікальне астрономічне явище - кільцеподібне затемнення Сонця. Воно стане п'ятим і останнім затемненням у 2019 році, який подарував нам всі три види затемнень Сонця – 6 січня (часткове), 2 липня (повне), 26 грудня (кільцеподібне), а також два затемнення – 21 січня (повне) і 17 липня (часткове).
За даними Московського планетарію, максимальна фаза сонячного затемнення, 0,97, розпочнеться о 7:17 за київським часом і триватиме 3 хвилини 40 секунд. ЇЇ буде видно в Малаккській протоці, що відділяє острів Суматра від Малайзійського півострова, трохи західніше Сінгапуру. Також кільцеподібне затемнення буде видно в Сінгапурі, Саудівській Аравії, південній Індії та частині Індонезії.
Водночас часткові фази затемнення, за умови ясної погоди, буде видно на крайньому сході Африки, Азії (крім півночі), на північному заході Австралії, в північній частині акваторії Індійського океану.
Невеликі часткові фази затемнення Сонця, також можна буде побачити і в Росії, на крайньому південно-сході Європейської частини при сході Сонця і півдні Сибіру, де в цей час буде середина короткого зимового дня. На Далекому Сході затемнення відбудеться вже на заході Сонця.
Жителі України, на жаль, насолодитися явищем зможуть лише за допомогою відеотрансляцій, так як в нашій країні сонячне затемнення цього дня видно не буде.
Як повідомляє timeanddate, початок затемнення Сонця очікується в 4:29 (перша точка, де можна побачити) і закінчиться воно в 10:05 (остання точка, де можна побачити) за київським часом.
Нагадаємо, кільцеподібне сонячне затемнення - це затемнення Сонця, при якому земну поверхню перетинає конус-продовження місячної тіні (Місяць надто далеко від Землі, щоб повністю закрити Сонце). Середня довжина місячної тіні становить 373320 км, а відстань від Землі до Місяця 26 грудня 2019 року становить 384826 км, тому місячна тінь не дотягується до земної поверхні. При цьому Місяць закриває лише 0.9701 діаметра сонячного диска і залишає видимим тонкий обідок. При кільцеподібному затемненні яскравий обідок Сонця не дозволяє побачити ні корону, ні зірок поблизу Сонця.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
26-12-2019, 06:09
0
4 250