RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » новини » Мінкульт програв касацію щодо перейменування УПЦ МП

Мінкульт програв касацію щодо перейменування УПЦ МП

Верховний суд України залишив без задоволення касаційну скаргу Міністерства культури України на рішення Окружного адміністративного суду Києва про припинення перейменування Української православної церкви Московського патріархату.

Про це йдеться в рішенні суду за результатами засідання 11 грудня, опублікованого в Єдиному реєстрі судових рішень, передає Інтерфакс-Україна.



"Колегія суддів погоджується з висновками судів попередніх інстанцій, які встановили, що застосування заходів забезпечення цього позову шляхом заборони здійснення всіх уповноважених реєстраційним органам будь-яких реєстраційних дій щодо відомостей до Єдиного державного реєстру про Київську митрополію УПЦ і її структурних релігійних організацій до вирішення цього спору по суті заявлених позовних вимог є доцільним і необхідним, оскільки невжиття таких заходів може суттєво ускладнити або взагалі зробити неможливим виконання рішення суду, в разі задоволення позовних вимог, і ускладнити ефективний захист і відновлення прав і інтересів позивача, для захисту яких він звернувся до суду", - йдеться в обґрунтуванні позиції суду.

При цьому наголошується, що доводи касаційної скарги не спростовують зазначених висновків суду і зводяться до переоцінки встановлених судами першої та апеляційної інстанції обставин.

Постанова набирає чинності з дня її прийняття та оскарженню не підлягає.

Нагадаємо, Верховна Рада 20 грудня 2018 прийняла в цілому закон, який зобов'язує православну церкву Московського патріархату в своїй назві вказати приналежність до Російської православної церкви. 22 грудня 2018 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон, а 26 січня він був офіційно опублікований в газеті "Урядовий кур'єр".

Документ передбачає, що релігійна організація, що входить в структуру релігійної організації з центром в державі, що вчинила військову агресію проти України і тимчасово окупованої нею території, зобов'язана в назві відображати належність до такого центру за межами країни. Вона буде зобов'язана в своїй статутній назві повністю вказувати назву тієї організації, частиною якої вона є, і центр якої розташований за межами України, з допустимим додаванням слів "в Україні".

Відповідно до закону, якщо протягом 4 місяців церква з центром у РФ не подасть на реєстрацію зміни до статуту про перейменування, її статут в цій частині втратить чинність.

Мінкультури провело релігієзнавчу експертизу і оприлюднило перелік релігійних організацій, яким необхідно внести зміни в свою назву і статут, вказавши в їх числі і УПЦ МП.

У УПЦ МП заявили, що вони не підпадають під закон, який зобов'язує релігійні організації вказувати в назві свій релігійний центр, якщо такий розташований в країні-агресора. Згідно з позицією УПЦ МП, їх адміністративний центр розташований не в Москві, а в Києві, а зв'язок з Москвою у них тільки духовний.

Представники церкви відмовилися змінювати назву і пообіцяли звернутися до Конституційного Суду. Крім того, Православна церква Московського патріархату не визнає Православну церкву України, створену на об'єднавчому соборі 15 грудня і що отримала томос про автокефалію в січні 2019 року.

22 квітня 2019 року Окружний адміністративний суд Києва задовольнив заяву Київської митрополії УПЦ МП про забезпечення позову у справі про скасування наказу Мінкультури Україна, згідно з яким Київська митрополія УПЦ МП повинна внести зміни в свою назву.

Згодом Мінкультури подало апеляцію на це рішення суду. Але 22 липня рішення Окружного адмінсуду було підтверджено постановою Шостого апеляційного адміністративного суду.

У відповідь на це Міністерство культури України звернулося до Верховного Суду з касаційною скаргою, в якій просить скасувати ці рішення судів і прийняти нове рішення, яким у задоволенні клопотання про забезпечення позову відмовити. Касаційна скарга була аргументована тим, що порядок скасування реєстраційних дій щодо релігійних організацій визначено законодавством і суб'єкти державної реєстрації не можуть здійснювати такі дії.

У листопаді перший заступник міністра культури України Світлана Фоменко заявила, що міністерство найближчим часом має намір активізуватися щодо вирішення питання про перейменування УПЦ МП, не уточнивши, які саме заходи має намір прийняти відомство.
Редактор: Юрій Коверзнєв
16-12-2019, 22:15
Коментарів 0 Переглядів 1 759


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.