Калина - надзвичайно багата вітамінами, дубильними речовинами, органічними кислотами, мінеральними речовинами. Якщо ж порівняти калину, наприклад, із цитрусовими, то вітаміну С у ній більше в 1,5 разу, каротину - у кілька разів, заліза - у 5-10, фосфору - в 4-5 разів. Також ягоди містять багато цинку, калію, магнію, йоду, міді та марганцю.
Гілочки з ягодами калини можна зв’язати в пучки і підвішувати у прохолодному приміщенні. Ягоди не втрачають цілющі властивості навіть за тривалого зберігання в таких умовах, пише molbuk.ua
Щоб отримати лікувальний ефект саме від соку ягід калини, необхідно видалити кісточки. Адже сік володіє заспокійливим ефектом і знижує артеріальний тиск. Кісточки ж, навпаки, тонізують.
Дослідження показали, що сік ягід калини вбиває одноклітинні збудники хвороб, такі як лямблії та трихомонади.
Щоденне споживання двох столових ложок ягід калини разом із кісточками позбавляє піску і каменів у нирках і жовчному міхурі, виводить токсини.
Але незважаючи на свої цілющі властивості має калина і протипоказання. Якщо вживати в їжу червоні ягоди дуже часто, можна спровокувати такі захворювання, як ішемія, артеріальна гіпертензія і гіпоксія.
Підвищення тиску і занадто велика концентрація мікроелементів, що входять до складу калини, можуть стати причиною утворення тромбів і привести до жахливих наслідків.
Шкідлива калина може бути як для дітей, так і для дорослих у випадках алергічної реакції.
При лікуванні подагри, сечокам'яної хвороби, артриті калина протипоказана через пурин, що підвищує рівень сечової кислоти в організмі.
Людям з підвищеною кислотністю шлункового соку, гастритом і шлунковими виразками необхідно бути обережними в застосуванні калини, оскільки вона посилює виділення шлункового соку.
Калина також знижує тиск, тому може викликати непритомність у людей, що страждають гіпотонією.
РецептиЛюдям із хворим серцем рекомендують їсти ягоди калини з кісточками, адже вони позитивно впливають на серцеву діяльність і збільшують сечовиділення, зменшують набряки. Добрий лікувальний ефект дає відвар ягід: 1 склянку плодів залити 1 л гарячої води, кип`ятити 8-10 хв., процідити, трохи остудити, додати 3 ст. л. меду. Пити по 0,5 склянки 3-4 рази на день. Такий напій знижує також артеріальний тиск, корисний хворим на атеросклероз.
Теплий відвар калини з медом (або сік калини з медом) допомагає лікувати захворювання верхніх дихальних шляхів, його п`ють у разі застуди, що супроводжується гострим головним болем, кашлем, охриплістю голосу. Рекомендують також хворим із бронхіальною астмою. Готують відвар так: 6 ст. л. ягід залити склянкою окропу, кип`ятити 5 хв., настояти 1 годину, приймати по третині склянки тричі на день після їди, додавши 1 ч. л. меду. Відвар калини з медом п`ють як заспокійливе під час болісних менструацій.
Хворим на туберкульоз треба їсти ягоди калини якомога довший період або пити сік по третині склянки тричі на день.
Щоб угамувати головний біль, треба пити по чверті склянки соку калини 4-5 разів на день (через 1-1,5 години).
Як заспокійливий засіб вживають такий настій: 5 ст. л. ягід розтерти, залити, помішуючи ягоди, трьома склянками окропу, настояти протягом 4 годин, процідити. Пити по 0,5 склянки 4-5 разів на день до їди.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
6-12-2019, 02:01
0
31 235