Прийоми їжі, які узгодженні з біологічними ритмами, здатні знизити потребу в ін’єкціях інсуліну. Ізраїльські вчені пояснили, як це працює та як правильно скласти раціон, аби замінити ними інсулін.
Вчені з Тель-Авівського Університету вважають, що харчування за біологічним годинником є ефективнішим і може скоротити потребу в інсуліні чи інших препаратів проти діабету.
Люди з цукровим діабетом другого типу повинні вводити в організм інсулін кілька разів на день для підтримки рівня цукру в організмі.
Досі рекомендований режим прийому їжі складається зі сніданку, обіду і вечері та трьох невеликих перекусів між основними прийомами їжі.
Перекуси досі вважалися потрібними у раціоні людей з діабетом
Харчування згідно з біоритмамиРезультати досліджень свідчать, що необхідно перерозподілити їжу, зокрема, більш калорійну їжу споживати в першій половині дня. Це забезпечить баланс рівня глюкози й поліпшить глікемічний контроль.
Біологічні ритми та метаболізм людини вимагають, аби основне споживання їжі відбувалося в першій половині дня, щоб організм мав більше часу для її перетравлення, – пояснила авторка дослідження Даніела Якубовіц.
Однак люди з діабетом їдять шість разів на день, а перекус на ніч є обов’язковим, аби не відбулося падіння рівня цукру під час сну.
ЕкспериментВчені провели дослідження: 29 пацієнтів з цукровим діабетом розділили на дві групи.
Одна група дотримувалася звичного режиму харчування, а друга їла тричі на день. На сніданок у них були хлібобулочні вироби, фрукти та солодке, обід був щільним, а вечеря – легкою.
Учасники, які мали звичний режим харчування, не схудли та не показали жодних поліпшень в рівні цукру.
Проте, триразовий режим харчування поліпшив показники рівня цукру учасників експерименті, а також знизив їх вагу.
Потреба в ліках та ін’єкціях інсуліну значно знизилася, а деякі пацієнти змогли повністю відмовитися від інсуліну.
Результати вчені пояснюють тим, що такий режим харчування та раціон підсилює секрецію інсуліну та покращує постачання глюкози в м’язи.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
6-12-2019, 01:15
0
2 753