При ударах в області обличчя, чола, при травмах носа порушується відтік крові від слизової в носових пазухах, відбувається набряк слизової, який звужує носові ходи.
Про це повідомляє ukrhealth.
І традиційні методи лікування нежиті тут абсолютно марні. Нерідко люди роками безрезультатно борються з хронічною закладеністю носа і не можуть зрозуміти, що з ними не так. Насправді звичайні засоби і методи лікування не можуть відновити рухливість кісток обличчя і, як наслідок, зменшити набряк.
Спреї створюють ефект тимчасового полегшення, але глобально проблему не вирішують, що ще гірше — викликають звикання. Я не раз бачив таких пацієнтів у своїй практиці: вони в буквальному сенсі "сидять" на спреях, які в якийсь момент перестають приносити навіть короткочасне полегшення.
Як працює судинозвужувальний спрей?До складу таких засобів входять симпатоміметики. Вони викликають різке звуження судин, через що знекровлюється слизова. Її набряклість і обсяг різко зменшуються — людина дихає легше. Як бачите, чекати пролонгованого ефекту такого "лікування" безглуздо. Рано чи пізно організм виробить імунітет, і засіб зовсім перестане допомагати, тим часом слизова атрофується, висихає, що з часом викличе значний дискомфорт при диханні. І це може бути незворотнім.
Через деякий час людина просто приймає це як даність, звикаючи до такого стану. Від подібного симптому страждають люди, які отримували сильні удари в область носа, чола, скул, іноді неодноразові. Причому ви не обов’язково пам’ятаєте про ці травми, так як найчастіше вони відбуваються в дитячому віці.
Хронічна закладеність носа і родова травмаЯка тут зв’язок? Під час пологів голова дитинку здавлюється, в тому числі і кістки обличчя, що і стає причиною вищеописаних змін. Як наслідок, малюк голосно сопе, що особливо явно чути вночі, насилу дихає носиком.
Чому дихати ротом шкідливо?Багато людей із закладеністю носа роками можуть жити з цим симптомом. Здавалося б, що такого?
Насправді, природа не задумувала нас такими. Людина влаштована так, щоб дихання здійснювалося виключно через ніс. Носові пазухи мають відповідну будову: це фільтр, проходячи через який, повітря пом’якшується, очищається, зігрівається.
Дихання через рот вимагає напруги м’язів шиї і обличчя. Це також має свої негативні наслідки: створюються умови, що сприяють венозному застою і порушення циркуляції крові в черепі. Сухе неочищене повітря, потрапляючи через рот в бронхи і легені, частіше викликає простудні захворювання.
Що робити, якщо закладений ніс?Звичайно, вихід є завжди. Я часто пишу про це в своєму блозі: навіть якщо проблема запущена і вилікувати той чи інший стан повністю неможливо, є хороші шанси на поліпшення ситуації.
Якщо є хронічна закладеність носа, в першу чергу необхідно усунути наслідки родової або набутої травми, тобто відновити правильне положення і рухливість кісток носових пазух, щоб слизова позбулася зайвої рідини, набряки спала і повітря надходив вільно.
Є ще один вихід — операція. Нерідко людям, які перенесли травми обличчя, носа, пропонують такий спосіб лікування закладеності носа. Але, як ви тепер розумієте, операція не усуває причину закладеності — травму, і умови для набряку слизової також зберігаються.
Нам часто вдавалося виправити ситуацію за допомогою остеопатичного лікування навіть у тих випадках, коли пацієнту пропонувалося хірургічне втручання. Я вважаю, операції повинні бути крайнім заходом, коли ніщо не може допомогти і ситуація — критична.
Як позбутися від закладеності без ліків?Шановні читачі, відразу хочу обумовити цей момент: я не даю рекомендації, як самостійно позбутися наслідків родової травми. Це може зробити тільки лікар-остеопат. І вилікувати хронічну закладеність носа самі ви не зможете. Але є два дуже ефективних і перевірених способу, як полегшити носове дихання, не вдаючись до допомоги спреїв.
Запам’ятайте ці дві нескладні вправи:
Погладжування чола. Пальцями обох рук по черзі пропрасовуйте лоб в напрямку від перенісся вгору десь до середини чола. Тиск повинен бути помірним, але натиск повинен бути присутнім.
Поставте лікті на стіл. Упріться вилицями в основу долонь. Тепер повільно розтягуйте вилиці в сторони. Цей спосіб працює і при звичайній застуді. Причому ви відразу відчуєте ефект: дихання через ніс значно покращиться. Як варіант — зігнути вказівні пальці гачком і середніми фалангами повторюваними рухами розтягувати вилиці в сторони.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
14-11-2019, 01:40
2
57 532