Дослідники з онкологічного центру імені Абрамсона при Університеті Пенсільванії вже провели випробування нового підходу на трьох пацієнтах — двох з множинною мієломою і одному з саркомою.
Вчені спостерігали, як відредаговані Т-клітини розширюються і зв’язуються з пухлиною-мішенню без будь-яких серйозних побічних ефектів.
Аналізи крові показали, що CAR-T-клітини прижилися і розмножилися в їх організмі. Про ефективність процедури судити поки рано, оскільки лікарі ще не помітили відповіді пацієнтів на терапію.
"Це випробування в першу чергу стосується трьох питань: чи можемо ми редагувати Т-клітини таким специфічним способом? Чи є отримані Т-клітини функціональними? І чи безпечні ці клітини для введення пацієнтові? Ці ранні дані свідчать про те, що відповідь на всі три питання може бути "так", — сказав головний автор дослідження Едвард А. Штадтмауер, доктор медичних наук.
Підхід в цьому дослідженні тісно пов’язаний з генною терапією CAR-T, яку схвалили для застосування в 2017 році. Вона змінює власні імунні клітини пацієнтів для боротьби з раком, але має деякі ключові відмінності. Дослідники починають з збору Т-клітин пацієнта шляхом взяття крові. Однак замість того, щоб озброїти ці клітини таким рецептором, як CD19, команда спочатку використовує редагування CRISPR / Cas9 для видалення трьох генів.
Перші два редагування видаляють природні рецептори Т-клітин, щоб переконатися, що імунні клітини зв’язуються з правою частиною ракових клітин. Третє редагування видаляє PD-1, природну контрольну точку, яка іноді блокує роботу Т-клітин.
"Наше використання редагування CRISPR направлено на підвищення ефективності генної терапії, а не на редагування ДНК пацієнта", — підкреслюють автори дослідження.
Дослідники говорять, що кількість правок, внесених у кожну Т-клітку, означає, що було створено кілька можливих осередків, і оптимальний і найбільш активний клітинний продукт ще належить визначити. Вони продовжують аналізувати зразки пацієнтів і кажуть, що їм потрібно більш тривале клінічне спостереження для більш точного вивчення цього підходу.
У той час як це дослідження безпеки триває, дослідники говорять, що здійсненність і безпеку, продемонстровані ними до сих пір, дають оптимізм, що цей підхід може бути застосовний в багатьох областях генної терапії.
8-11-2019, 14:20
0
1 681