Українські банки відкрили нові рахунки своїм клієнтам, застосовуючи міжнародний номер банківського рахунку IBAN. Усі попередні платіжні картки клієнтів залишаться робочими.
Введення IBAN дозволить внести гармонію у стосунках українського та міжнародного платіжного простору, а також сприятиме подальшій модернізації системи електронних платежів НБУ. IBAN code використовується більш ніж в 45 країнах світу, зокрема і на території Європейського Союзу.
Що таке IBAN та як працюєIBAN – це міжнародний номер банківського рахунку. Міжнародний номер IBAN робить грошові міжнародні перекази значно дешевшими та швидшими.
Також в систему розрахунків виконуватиметься процес інтеграції з використанням коду IBAN американської системи міжбанківських розрахунків. Офіційно цей стандарт супроводжує компанія SWIFT.
IBAN запрацював в УкраїніЗастосування цього міжнародного рахунку стало обов'язковим для усіх банків України з 1 листопада 2019-го року. Українці зможуть здійснювати перекази як і в національній, так і в міжнародній валюті.
Всі перекази 1 листопада будуть здійснюватися тільки з використанням IBAN.
Усі банківські платіжні картки, прив'язані банками до рахунку клієнта, залишаються активними. Вони є платіжним інструментом, який надасть клієнту змогу зініціювати переказ коштів з банківського рахунку.
Як відбувся перехід на IBANБанк самостійно сформував новий номер рахунку й відкриє його клієнту. Також банк самостійно повідомить ДФСУ про закриття попередніх рахунків.
Всі перекази з 1 листопада 2019 року здійснюватимуться лише з використанням IBAN. Клієнтам усіх банків країни необхідно було самостійно внести зміни в реквізитах, зазначених у документаціях з контрагентами чи партнерами до 31 жовтня 2019-го року включно.
Що таке IBAN code та як дізнатися свійЦе міжнародний рахунок IBAN. Він складатиметься з 29 букв і цифр, викладених в такій послідовності:
UA – дві літери, код країни;
YY – дві контрольні цифри;
ZZZZZZ– код банку з шести цифр (МФО);
00000 – п'ять нулів, що доповнюють рахунок IBAN;
Власний номер рахунку – довжина номера рахунку не є фіксованою (створення рахунку до 31 жовтня 2019-го року – від 5 до 14 символів, а створення рахунку з 1 листопада 2019-го року – від 5 до 19 символів).
Якщо ви вже володієте рахунком IBAN, ви можете перевірити його правильність на
офіційному сайті калькулятора IBAN.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
3-11-2019, 11:12
0
2 372