У разі невиконання робіт або виконання їх в неповному обсязі підприємства – надавачі послуг з утримання будинків та прибудинкових територій повинні проводити перерахунки оплати цих послуг споживачам. Це передбачено рішенням виконкому міської ради.
У випадку порушення умов договору споживач вправі викликати представника виконавця послуг ( ЖРЕПу) для складання та підписання акту-претензії. Представник виконавця послуг повинен з’явитися на виклик споживача впродовж 3 днів. За відсутності представника виконавця у зазначений термін або його відмови від підписання акту–претензії цей акт вважається дійсним, якщо його підписали не менше, ніж два споживача.
Акт-претензію споживач подає виконавцю послуг для реєстрації та вирішення питання про усунення недоліків, проведення перерахунків або надання обґрунтованої відмови щодо задоволення претензій. Спірні питання між споживачем та виконавцем послуг вирішуються у судовому порядку.
До тарифу на утримання будинків та прибудинкових територій, розмір якого з 1 грудня 2008 року у Чернівцях встановлено для кожного будинку окремо, входить технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем водо-, теплопостачання і водовідведення, поточний ремонт, прибирання прибудинкових територій, обслуговування димовентиляційних каналів, підготовка будинку до експлуатації в зимовий період, дератизація, дезінсекція, освітлення сходових кліток, утримання ліфтів, витрати на виготовлення довідок. Нараховується він за 1 кв.м. загальної площі квартири.
Нарахування плати за прибирання прибудинкових територій проводиться з урахуванням періодичності і проведення робіт з надання цього виду послуг. Графік прибирання прибудинкових територій виконавець послуги має довести до споживача.
Підприємства, які утримують житлові будинки комунальної власності, повинні забезпечити використання автоматизованого побудинкового обліку нарахувань, надходжень і витрат, пов’язаних з утриманням будинків та прибудинкових територій. Ця інформація має бути доступна споживачу.
Мешканці мають право відмовитися від послуг ЖРЕПу і самостійно вирішувати питання утримання житла та прибудинкових територій, здійснювати контроль за раціональним використанням спрямованих на це коштів. Для цього потрібно створити об’єднання співвласників багатоквартирного будинку.
Інформацію та консультації щодо створення та функціонування такого об’єднання надає департамент житлово-комунального господарства міської ради (вул.Вірменська,17, каб.12, тел. 52-41-44), а щодо будинкових комітетів – загальні відділи районних рад ( Шевченківський район – 3-42-29; Першотравневий район – 6-08-44; Садгірський район – 56-03-76). Про це повідомив прес-центр міської ради.
19-02-2009, 11:59
0
2 059