У сучасному світі багато людей постійно бореться зі стресом і пригніченістю, оскільки темпи і вимоги життя зростають. Тут дуже важливо навчитися контролювати свій стан і знати, як самостійно можна поліпшити своє психічне здоров'я.
Лікар-психолог Ольга Мірошникова розповіла ukr.segodnya.ua про чинники, які поліпшать психічне здоров'я і самопочуття.
1. Регулярні тренуванняДобре відомо, що фізичні вправи важливі для підтримки здоров'я нашого тіла, але чи знаєте ви, що фізичні вправи також важливі для гарного психічного здоров'я? Дослідження показують, що у людей, які регулярно займаються спортом, поліпшується психічне здоров'я, знижується ризик розвитку психічних захворювань і поліпшується емоційний стан.
Як це відбувається? Фізична активність допомагає краще спати, а гарний сон допомагає регулювати ваші емоції. Також це сприяє викиду ендорфінів, "гормонів щастя", покращуючи настрій, увагу і пам'ять.
Підтримка фізичної активності не обов'язково означає тренування в тренажерному залі, це може бути просто прогулянка в парку. Експерти радять фізичні вправи від 20 до 30 хвилин, як мінімум, п'ять днів на тиждень.
2. Практика майндфулнесс Усвідомлена увага включає в себе навчання врівноваженому розумінню даного моменту, а не тривозі, роздумам про проблеми або прихильність до самокритики або негативних суджень. Це означає, що ми розвиваємо "врівноваженість", здатність залишатися спокійними, яким би не був наш досвід.
Практика майндфулнесс:зменшує стрес, депресію і тривогу;
збільшує стійкість до стресів;
приносить відчуття миру і внутрішнього спокою;
покращує загальне відчуття благополуччя і задоволеності життям.
3. Дотримуйтеся принципів здорового харчуванняТе, що ми їмо, впливає на те, як ми почуваємося. Всі види харчових продуктів також можуть надавати як короткочасний, так і тривалий вплив на ваше психічне здоров'я. Наше тіло потребує комплексу поживних речовин і мінералів, щоб нормально функціонувати, тому забезпечення правильного харчування дійсно життєво важливе для розумового розвитку і здоров'я.
Здорова дієта включає:різноманітність свіжих овочів і фруктів;
горіхи та насіння;
рибу;
регулярне споживання води – 6-8 склянок на день;
молочні продукти;
зернові і складні вуглеводи, такі як боби, сочевиця, гарбуз та ін.;
намагатися обмежити кількість споживаного кофеїну і цукру.
4. Стежити за кількістю випитого алкоголюБільшість людей, які зловживають алкоголем (або іншими речовинами), зазвичай роблять це, щоб змінити свій настрій. Але алкоголь не вирішує наших проблем. Є багато здорових способів впоратися зі складними почуттями, в тому числі і перераховані вище. Хоча, наприклад, вживання келиха сухого червоного вина на день корисне для здоров'я.
5. Практика self-compassion или самоспівчуттяСамоспівчуття – це спосіб більш доброзичливе ставлення до себе, і, як показують дослідження, воно робить нас щасливішими і покращує загальне емоційне самопочуття. Крістін Нефф, дослідник self-compassion, каже що це вміння піклуватися про себе також, якби ми дбали про близького друга, якому боляче, складно або складно на цей момент.
6. Зберігайте спілкуванняМи, люди, соціальні істоти. Ми прагнемо відчувати зв'язок і підтримку інших людей. Дослідження показали, що соціальний зв'язок є життєво важливим ключем до хорошого психічного здоров'я. Намагайтеся регулярно спілкуватися з близькими вам людьми.
7. Робіть те, що подобаєтьсяПриділіть трохи часу кожного дня, щоб займатися улюбленою справою і просто отримувати задоволення. Це може бути захоплення музикою, мистецтвом, садівництвом, походи або катання на велосипеді. Це може бути просто випити чашку чаю. Виділіть час щоб просто насолоджуватися життям і на якийсь час забути про всі свої турботи.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
16-10-2019, 01:51
0
2 381