RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » новини » Мандрівка стежками чаклунів: чернівчан запрошують на містичну екскурсію

Мандрівка стежками чаклунів: чернівчан запрошують на містичну екскурсію


У Кам’янці-Подільському вже третій рік поспіль екскурсоводка Анастасія Донець організовує нічну екскурсію "Полювання на відьом". Анастасія сама є автором нічної екскурсії, яку вона проводить найтемнішими вуличками старовинного міста.

Кореспондентка molbuk.ua побувала на цій екскурсії і поділилася враженнями.



Екскурсія розпочинається біля міської Вірменської криниці, де усі надягають чорні мантії. Після цього гід зі смолоскипом у руці проводить до місця, звідки розпочинається полювання – темна вуличка, яку освітлює лише смолоскип. Далі дорога веде до відомої відьми Солохи. Вона дає кілька порад, як потрібно причарувати чоловіка, щоби він пускав на дівич-вечори. Після веселої розмови з Солохою доведеться зустрітися із середньовічним катом, який забрав чимало людських життів.

Зустріч із непобожним ченцем

Після ката біля перехрестя чекатиме веселий чернець, який розповість цікаві міські чутки про його не надто побожне життя.

Далі доведеться спуститися до старого підвалу, де відбудеться зустріч із рудоволосою чаклункою, яка тримає сову на правому плечі. Вона прочитає туристам страшну вечірню казочку.

Послухавши казку, гід приведе до центральної площі, де і відбувалося у середньовіччі спалювання відьом. Там Анастасія розповідає: справді то було спалювання відьом чи лише вигадки. Ще буде можливість дізнатися, у якому році в Кам’янці-Подільському розглядали останню справу про відьомство і хто кого звинувачував у зв’язку в потойбічними силами. Також почуєте про найжорстокішу розправу над відьмаком у Європі, яка сталася саме у Кам’янці-Подільському.

Як жінка приворожує свого чоловіка

На одній із вуличок, яка виходить на площу, біля будинку з драконом, почуєте історію про те, як упіймали справжню відьму і що її виказало.

Завершується екскурсія у музеї археології, де чекає зустріч із середньовічними персонажами. Зокрема, театралізована вистава про те, як жінка за допомогою чаклунства намагалася змусити чоловіка стати зразковим сім’янином. Тут є з чого посміятися і поспівчувати жінці.

Оскільки тепер спалювання відьом заборонене, то екскурсія завершується чудовим фаєршоу.

За словами Анастасії – це екскурсія-вистава, але інформація, яку вона розповідає, достовірна і підтверджується письмовими джерелами.

– Це не просто екскурсія, де ми розповідаємо якісь небилиці. Я – історик за освітою, всі учасники екскурсії – науковці, тому екскурсія базується на історичних фактах. У виставі грають професійні актори театру "Лінк". А завдяки книзі Катерини Диси "Історія з відьмами. Суди про чари в українських воєводствах Речі Посполитої 17-18 ст." ми дізналися про реальні судові справи людей, яких звинувачували у відьомстві саме у Кам’янці, – розповідає Анастасія.

Учасники екскурсії – науковці

Цікавим є те, що завдяки цій екскурсії було розкрито секрет ідолів.

– Екскурсія завершується у дворику музею археології, колишньому будинку вірменського віта, де біля ідолів розпалене багаття і вариться чародійне зілля. Так ось під час підготовок до цієї екскурсії ми побачили, що беземоційні ідоли вночі посміхаються. Справа в тому, що світло від багаття освітлює їхні обличчя так, що вони здаються не такими грізними, як вдень, і в них з’являється посмішка, – розповідає Анастасія.

Екскурсія триває дві години. За цей час можна вдосталь насміятися, а страшні історії змусять серце битися частіше.

До того ж таку екскурсію проводять і для дітей. Звичайно, вона менш страшна і орієнтована саме на маленького туриста.

Вартість екскурсії 350 гривень з особи. Мінімальна кількість групи – 20 людей. Анастасія також каже, що діє система знижок і акції до різних свят.
Попри доволі немалу вартість, туристи із задоволенням йдуть на неї.

– За ці три роки екскурсія стала дуже популярною. Завдяки їй турист може потрапити у ті місця, де не мав можливості, наприклад, локація в музеї археології. І, якщо до цього Кам’янець був відомий через фортецю, то наразі для багатьох гостей – це містичне місто, – підсумовує Анастасія.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
5-10-2019, 19:15
Коментарів 0 Переглядів 2 492


Дівчина вчора, 23 листопада, пішла з дому та досі не повернулася
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони


92-річний Аркадій Мардар із Кельменців на все життя запам’ятав ті страшні моменти
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.