Українцям доведеться шукати альтернативу поліетиленовим пакетам. Їх хочуть заборонити, а за поширення ввести штрафи від 1700 грн до 8500 грн.
Про це йдеться в законопроекті, який зареєстрували в Раді депутати від "Слуги народу", пише
"Сьогодні".
Депутати пропонують заборонити пакети завтовшки до 50 мкм і оксорозкладані пластикові пакети на території України. Але дозволяється використання біорозкладаних пакетів. У чому різниця?
Оксорозкладані пакети складаються на 99% з звичайного поліетилену. Ще 1% в складі – це оксорозкладаний домішок на основі металів, які прискорюють розпад пакета під впливом кисню і сонячного світла. Пакет через час розпадається на дрібні фрагменти – мікропластик. Ці частинки нікуди не діваються і назавжди залишаються в ґрунті і воді. Разом з водою і їжею вони можуть потрапляти в організм людей. Часто на таких пакетах є позначка TDPA або D2W.
В ЄС такі пакети заборонені. В Україні ж навпаки їх продають, як екологічну альтернативу. Біорозкладані пакети, навпаки, виготовляються з матеріалу органічного походження – крохмалів або целюлози.
Згідно з проектом, заборона не поширюється на надлегкі пакети (товщиною до 15 мкм) завширшки до 225 мм (без бічних складок), завглибшки до 345 мм (з бічними складками) і завдовжки до 450 (з ручками), що використовуються як первинна упаковка свіжої риби, м'яса і продуктів з них, сипучих продуктів та льоду.
Пакети, які не відповідають вимогам і залишаться в побуті до 1 січня 2022 року, повинні бути утилізовані за рахунок об'єкта господарювання, який їх придбав.
А штраф за поширення пакетів становитиме 1700-3400 грн, за повторне порушення – 3400-8500 грн.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
1-10-2019, 00:07
0
1 710