Картопля тепер - товар не дешевий, здорожчала удвічі, а подекуди і втричі. По 10 гривень в середньому, якщо брати на гуртовому ринку. Вроздріб - ціни вищі.
Кореспонденти ТСН порівняли ціни по Україні.
Печена, варена чи смажена. Без неї не обходиться практично жодне застілля. Вона для українців – як другий хліб, а серед овочів – точно головна. Бараболя, бульба, крумпля та мандебурка - називають картоплю у різних регіонах по-різному, та й ціни різняться .
Особливість тернопільського ринку — овочів купа, а картоплі нема. Де-не-де вигулькують селяни із власною городиною. Непримітні, бо розклалися на асфальті, а не в ятках. Цінновий старт дванадцять гривень за кілограм. Поряд по тринадцять і чотирнадцять.
“Не покроплена” — основний аргумент високої ціни на бараболю з городу на цьому ринку.
Утім, журналісти таки надибали найдешевшу тут картоплю. У Тернополі картоплю продають просто на дорозі. Фури стоять на паркувальних місцях жвавої проїжджої частини. Тут аварійно-небезпечно, зате дешево — по одинадцять гривень за кілограм картоплі.
Одні тут купують бараболю мішками, інші - викликають поліцію, бо місце паркування стало ринком на дорозі. А якщо без емоцій, то усі тутешні торговці підвищили вартість бараболі щонайменше на десять гривень у порівнянні з минулим роком.
Суха гниль, посуха та нахабні колоради – це те, що сформувало картопляні ціни на Сумських ринках.
Пані Тетяна ретельно відбирає крупну картоплю від дрібної. Коли зовсім інший товарний вигляд, дорожче продасть – 15 грн за кілограм.
Неврожай – основна причина різкого здорожчання, пояснюють продавці. "Була в нас засуха 2 місяці", - каже продавчиня.
Чому ж не поливали? Це питання сприймають майже як образу. "Воду дуже дорого качать, на 2000, як накачаєш і пенсії немає", - каже жінка.
Піддобрити, протруїти, та ще й з городу на базар довезти – от і ціна відповідна, головно, через клопіт з картоплею. "Красні сорти ще нічого. Білі сорти – усі побиті сухою гниллю. Ще й жуків ганяй, а вони такі наглі, їдять багато", - додає інша продавчиня.
А без догляду, кажуть, картопля наче горох. Вона по 8 гривень за кілограм.
Із кравчучкою та дружиною на столичний ринок Олександр прийшов затаритись картоплею тижнів на два. Картопля обійшлася у приблизно 90 гривень. По 12 – за кіло. Ця картопля із Черкащини. "В тому році вона коштувала 3.50-4. В цьому році 11-12 грн за кг", - кажуть продавці.
Так, каже фермер, злетіла у ціні через посуху. За картоплю відбірних сортів на базарі доведеться викласти більше, ціна доходить до 25 грн за кілограм.
Олександр бараболю до столиці возить фурами із Волині. Приймає у людей по 8 гривень. Бо через посуху картопля - товар дефіцитний. "Як в минулому році вона була 2 гривні. Тож нічого не заробили", - каже чоловік.
Запасатися бульбою потрібно саме зараз, доки урожай ще зібрали не весь, радять ТСН на цьому ринку. Мовляв, з початку жовтня ціни зростатимуть іще. Навіть гуртові. Подекуди від 12 до 15 гривень за кіло.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
14-09-2019, 23:55
0
3 648