В одному із науково-технічних напрямків схвалення та підтримку Європейської комісії отримав проект №218000 COCAE (Cooperation across Europe for Cd(Zn)Te based Security Instruments), метою якого є розробка апаратури радіаційної безпеки на кордонах Європи. Для реалізації програми проекту був створений консорціум (тимчасове об’єднання установ), в який увійшли дев’ять установ з шести країн – Німеччини, Іспанії, Греції, Латвії, України, Фінляндії. Уперше до Рамкової програмі Європейської комісії було залучено і Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича завдяки особистому внеску викладачів кафедри оптоелектроніки у ході виконання державної бюджетної теми "Механізми переносу заряду й детектування оптичного й іонізуючого випромінювання в бар’єрних структурах на основі широкозонних II-VI напівпровідників", яка виконувалась упродовж 2003-2005 рр. під керівництвом професора Леоніда Косяченка.
Робота в рамках проекту СОСАЕ 218000 триватиме три роки і завершиться випуском одним із партнерів, фінською компанією Oy Ajat Ltd, приладів для митниць Європи. Створення чутливих елементів цих пристроїв доручено низці відомих університетів – Фрайбурзькому університету Альберта-Людвіга (Німеччина), Мадридському університету (Іспанія), Ризькому технічному університету (Латвія) та Інституту фізики напівпровідників НАН України. Конструкцію пристроїв з електронними схемами обробки інформації буде розроблено Технологічним інститутом Халкіда (Греція), Інститутом ядерної енергії (Греція) та Комісією з атомної енергії (Греція). Відомому вченому й спеціалістові, професору Х. Ламбропулосу (Технологічний інститут Халкіда) доручена також координація робіт у ході виконання всього проекту. Термін його виконання становить 36 місяців від початку жовтня 2008 р. Обсяг фінансування проекту Європейською комісією – 2 037 610 євро.
В грудні 2008 року в Афінах відбулась Стартова нарада, на якій кожний із співкерівників проекту виступив з доповіддю щодо свого бачення змісту роботи й взаємодії з партнерами. Тривале обговорення дозволило уточнити й конкретизувати доручене нашому університету (як й іншим партнерам) завдання, додало впевненості в його успішному виконанні. Наступна нарада співкерівників проекту відбудеться 18-20 травня 2009 р. у Мадриді. Про це повідомляє офіційний сайт ЧНУ.
20-01-2009, 15:09
0
1 691