Унаслідок дорожньо-транспортної пригоди загинув володар гран-прі фестивалю "Червона рута" 1989 року, легендарний український кобзар Василь Жданкін.
Про це на своїй сторінці у Фейсбуці повідомив журналіст, дослідник історії української естради Михайло Маслій.
За його словами, трагічна аварія сталася у Кременці Тернопільської області.
"В останні роки співак облюбував їзду на скутері, його часто можна було побачити в місті чи дорогою на дачу, якою так пишався, адже природа там була нерукотворної краси. 2 вересня 2019 року, приблизно біля 20 години вечора, він, як виявилося, востаннє повертався на ньому до рідної хати, машина збила його на смерть за якихось кількасот метрів від домівки, аварія трапилася біля краєзнавчого музею... Василеві в травні сповнився 61 рік, був у розквіті творчих і життєвих сил, перебував на мистецькому пікові ... Здавалося, що його життєвий стержень і його висока духовність та кремезна статура матимуть запас принаймні на понад 100 земних років... На все Воля Божа", - написав Маслій.
Василь Жданків ввійде в історію української музики як володар найвищої нагороди на фестивалі "Червона рута", що відбувся у вересні 1989 року у Чернівцях.
Гран-прі Жданкін отримав за українську баладу "Чорна рілля ізорана". Перед її виконанням співак не побоявся зі сцени присоромити міліцію, яка не впускала на стадіон львів’ян із "Товариства Лева". "Станьте людьми, хлопці", - сказав співак.
А ще саме Василь Жданкін на фестивалі виконав "Ще не вмерла Україна". Це сталося під час гала-концерту.
- У мене обірвалася струна, - розповідав Василь Жданкін тиждень тому в інтерв’ю "МБ". – Я перебирав у пам’яті, що можна виконати акапельно. На другому куплеті на сцену вийшли Віктор Морозов та Едуард Драч і співали разом зі мною.
На фестиваль до Чернівців Василь Жданків приїхав зі Львова, де працював у театрі "Не журись". Отримавши гран-прі, його сценічна кар’єра була недовгою. За словами самого співака, він зустрів священика, який вплинув на його подальше життя. Той сказав йому, якщо хочеш зберегти душу, мусиш покинути сцену. Співак так і зробив. Але виконував духовний репертуар, часто разом з молодшою донькою.
У Кременці співак жив з дружиною та двома доньками.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.