29 серпня затвердили новий склад Кабінету міністрів України.
Більшість з міністрів абсолютно нові обличчя у політиці. А дехто з міністрів досить молодий.
Такого молодого уряду в Україні ще не було. Також у цьому уряді рекордна кількість жінок: 6 міністерок і 11 міністрів.
Molbuk.ua проаналізував біографії нових міністрів нового уряду.
Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук має 35 років. Його вже назвали наймолодшим керівником уряду в історії сучасної України.
Родом Олексій Гончарук з Чернігівської області. Навчався в Інституті права ім. Володимира Великого Міжрегіональної академії управління персоналом. Закінчив Академію державного управління при Президентові України. Має науковий ступінь доктора філософії в галузі права.
Працював молодшим юристом ТОВ "Городнянський завод продтоварів, юристом в інвесткомпанії PRIOR-Invest (Київ.
З 2008 року — арбітражний керуючий, засновник і керівний партнер юридичної фірми. З 2009 року — голова Всеукраїнської ГО "Асоціація допомоги постраждалим інвесторам". Заступник генерального директора ТОВ "Перша Українська Індустріально-Інвестиційна Компанія".
Позаштатний радник колишнього Міністра екології та природних ресурсів. Радник Першого віце-прем'єр-міністра — Міністра економічного розвитку і торгівлі Степана Кубіва. Був заступником керівника Офісу президента Володимира Зеленського.
Віцепрем'єр-міністр, міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров народився 1991, тож зараз йому 28 років. Він був українським IT-підприємцем, керівником digital-напряму передвиборчої кампанії кандидата в президенти України Володимира Зеленського.
Уродженець Запорізької області. Випускник Запорізького університету. На виборах до Верховної Ради був кандидат в народні депутати від партії "Слуга народу".
Віце-прем'єр-міністр України з питань європейської і євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба був українським дипломатом, постійним представником України при Раді Європи.
Йому 38 років, народився в Сумах. 2003 року закінчив Інститут міжнародних відносин Київського університету ім. Шевченка.
Працював аташе Служби головного юридичного радника Міністерства закордонних справ України, аспірант кафедри міжнародного права.
У 2013 році — радник віце-прем'єр-міністра України Костянтина Грищенка з гуманітарних питань.
У червні 2014 повернувся на роботу в міністерство закордонних справ на запрошення міністра Павла Клімкіна на посаду посла з особливих доручень з питань стратегічних комунікацій.
Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко є українським дипломатом. І у нього досить значний послужний список.
Народився 1970 року на Одещині. Закінчив Київський політехнічний інститут.
Свою професійну діяльність розпочав з приватного сектору. Він був співзасновником одного з перших українських інтернет-провайдерів та інтернет-видань — "Електронні вісті".
З 1997 року працював у Міністерстві закордонних справ.
У 2000 призначений на посаду консула в Сіднеї, Австралія, де займався переважно політичними й економічними питаннями.
У 2004 призначений радником з політичних питань Посольства України в Канаді. З 2012 по 2014 роки був Надзвичайним і Повноважним послом України в Канаді.
З 2014 року - заступник Міністра закордонних справ України.
З 2017 по 2019 роки був главою Місії України при НАТО.
22 травня 2019 року призначений заступником глави Адміністрації Президента.
Міністр оборони України Андрій Загороднюк був підприємцем. З 2014 волонтер, з 2015 керівник, потім член проектного офісу реформ при Міністерстві Оборони України, з липня 2019 член наглядової ради "Укроборонпрому".
Загороднюку 43 роки. З 2005 очолює компанію Discovery Drilling Equipment (Діскавері бурове устаткування) і є, імовірно, її власником.
З 5 липня 2019 року є радником Президента України (поза штатом) Володимира Зеленського.
Міністр охорони здоров'я України Зоряна Скалецька - українська правниця у галузі медичного права, докторка права, доцентка. 29 років.
Закінчила Києво-Могилянську академію. Захистила дисертацію на ступінь доктора права.
З 2006 року працювала в Національному університеті "Києво-Могилянська академія". Також є директоркою програми "Етико-правові питання біоетики, фармацевтичного та медичного права" Центру міжнародного захисту прав людини НаУКМА.
Працювала експерткою Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України та керівницею юридичного відділу ВГО "Українська ліга сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги".
Брала участь та організовувала всеукраїнські та міжнародні наукові заходи, викладала в школах з медичного права.
Міністр інфраструктури України Владислав Криклій досі був начальником Головного сервісного центру МВС України. Він вважається головним реформатором сервісних центрів МВС.
Новому міністру 33 роки. Закінчив Київський університет ім. Шевченка, за спеціальність фінанси. Кандидат економічних наук.
З 2008 працював в інвестиційній компанії. З 2014 по 2015 роки - радник Міністра МВС України.
У 2015 році — заступник начальника ДАІ (займався ліквідацією). Очолював робочу групу з впровадження автоматичної фото-відео фіксації ПДР в МВС.
По серпень 2019 — керівник Головного сервісного центру МВС.
Міністерка розвитку громад і територій України Альона Бабак. Народилася у Кривому Розі, Дніпропетровська область. Закінчила Київський педагогічний інститут іноземних мов.
Її вік 50 років. Вона вже була у політиці - народна депутатка України 8-го скликання. Членкиня парламентської фракції "Самопоміч"
Вона є серед 47 народних депутатів, які звернулися до Конституційного суду України з проханням визнати неконституційною Постанову Верховної Ради України "Про підтримку звернення Президента України до Вселенського Патріарха Варфоломія про надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні".
Міністерка освіти і науки Ганна Новосад – одна з наймолодших міністерок, їй 29 років. Ганна Новосад українська громадська діячка у галузі освіти.
Вивчала політологію у Національному університеті "Києво-Могилянська академія". Будучи стипендіаткою Фонду Відкритого Суспільства (Фонду Сороса) вступила до Університету Маастрихту в Нідерландах. Стажувалась в аналітичних центрах Іспанії та Чехії.
У 2014 році працевлаштувалась у Міністерстві освіти і науки України. Спочатку обіймала посаду радника Міністра освіти і науки Сергія Квіта.
У грудні 2017 року була призначена на посаду генерального директора директорату стратегічного планування та європейської інтеграції.
Кандидатка у народні депутати від партії "Слуга народу" на парламентських виборах 2019 року.
Міністерка фінансів Оксана Маркарова - українська фінансистка та державна службовиця.
Їй 43 роки. Вона одна з небагатьох, хто залишився зі старої команди. Адже очолює відомство з листопада 2018 року.
1999 року отримала диплом магістра з екології у Києво-Могилянській академії. У 2000 році в США проходила практику в Світовому банку у Вашингтоні. Далі навчалася в Університеті Індіани.
У 2003 році очолила інвеситиційну групу ІТТ. У березні 2015 року призначена заступницею міністра фінансів України, а у квітні 2016 року першою заступницею міністра фінансів. У 2018 року, у зв'язку з відставкою Олександра Данилюка, призначена в.о. міністра фінансів України. У листопаді цього ж року Верховна Рада України затвердила Маркарову на посаду міністра фінансів.
Міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський - український медіа-діяч, голова правління ПрАТ "ММЦ СТБ". Його вік – 45 років.
Закінчив фінансово-економічний факультет Київського національного економічного університету.
З 1998 року — комерційний директор газети "Московський комсомолець в Україні".
З 2000 року — керівник відділу з управління медіа-активами "Альфа-банку".
У 2004 році був обраний головою Правління ЗАТ "ММЦ СТБ".
29 липня 2019 року Президент Зеленський призначив Бородянського своїм радником з гуманітарних питань (поза штатом).
Міністерка соціальної політики Юлія Соколовська - українська політкиня та громадська діячка.
Її вік 34 роки. У 2007 році закінчила Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана, також навчалася в Об'єднаному віденському інституті. У 2016 здобула другу вищу освіту в Національній академії державного управління при Президентові України.
Після Євромайдану перейшла на роботу до уряду. З 2014 по 2015 рік очолювала один з департаментів Міністерства економічного розвитку і торгівлі України. Потім працювала у Міністерстві фінансів України, у Секретаріаті Кабінету Міністрів України.
Соколовська керувала напрямом зі стратегії, прозорості та розвитку eHealth проекту USAID / Deloitte "Підтримка реформи охорони здоров'я". Викладала на тренінгу для депутатів від "Слуги народу" влітку 2019.
Міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет – 34-річний український бізнесмен, IT-директор Приватбанку, співзасновник мобільного банку monobank. Син Олександра Дубілета, колишнього керівника правління Приватбанку.
Є засновник та керівник Fine Web , керівник проектів у MasterCard (Варшава).
До 2016 року - IT-директор Приватбанку (Дніпропетровськ).
Займався розвитком порталу iGov, з липня 2017 року система дозволяє замовити біометричний паспорт у 10 областях та Києві.
Міністерка у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Оксана Коляда - українська військовослужбовиця. Полковник запасу. Учасниця бойових дій
Народилася 1980 року. Закінчила Львівський інститут внутрішніх справ.
З 2003 по 2015 роки служила в МВС. Два роки була начальницею управління комунікації та преси Міністерства оборони України. З 2016 по 2017 роки розробниця спеціалізованих курсів для журналістів, що працюють у зоні проведення АТО
Протягом трьох місяців 2017 року — заступниця Командувача АТО.
У березні 2019 року призначена на посаду заступниця Міністра у справах ветеранів.
Міністр енергетики та захисту навколишнього середовища Олексій Оржель – 35-річний експерт у сфері паливно-енергетичного комплексу.
Закінчив Інститут енергозбереження та енергоменеджменту КПІ.
З 2006 по 2014 рік працював на різних посадах в Національному регуляторі у сфері енергетики. З 2014 року працює в приватному секторі. Займається розвитком енергетичної галузі, впровадженням новітніх технологій виробництва та збереження енергії, залученням інвестицій в енергетику відновлюваних джерел енергії та енергоефективності.
Голова Української асоціації відновлюваної енергетики.
Міністр економічного розвитку і торгіві України Тимофій Милованов (44 роки) - доцент економіки в Піттсбурзькому університеті, почесний президент Київської школи економіки.
Народився і виріс у Києві. Навчався в КПІ і Києво-Могилянській Академії, закінчивши які отримав два магістерські дипломи.
Викладав в Пенсильванському університеті Університеті Бонна, Університеті штату Пенсильванія та Університеті Піттсбурга.
Член Ради Національного банку України, з жовтня 2016 року — заступник Голови Ради Національного банку України.
Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков – старе обличчя нової влади. Міністерство він очолює з 2014 року. Він також і найстарший міністр – 55 років.
Арсен Аваков народився в Баку. Має вищу освіту, закінчив Харківський політехнічний.
У 1990 році зайнявся підприємницькою діяльністю, заснувавши акціонерне товариство Інвестор, де був президентом.
У політику Арсен Аваков прийшов в 2002 році, обравшись членом виконавчого комітету Харківської міської ради.
У лютому 2005 року президентським указом призначений головою Харківської обласної держадміністрації, де працював п’ять років.
Арсен Аваков вперше був обраний народним депутатом України в жовтні 2012 року.
У лютому 2014 року став в.о. голови Міністерства внутрішніх справ України при прем'єр-міністрі Арсенії Яценюку. Пізніше був затверджений Кабміном на цій посаді.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
31-08-2019, 19:20
0
3 750