Дослідження довели: скоротити внутрішні переживання допоможуть співчуття і позитивно-гуманний настрій.
Більше 80% людей по всьому світу щодня відчувають стрес. Це підриває нашу здатність нормально працювати, наповнює постійним занепокоєнням, напругою, нервозністю і страшними, часто безпідставними, передчуттями.
Крім того, за словами психолога Пола Гілберта, постійна самокритика також є причиною стресу. Такі слова, як: "я дурний і невдаха", "я не можу впоратися із завданнями на роботі" або "я роблю все погано" - тобто різка розмова із собою - викликає стресову реакцію.
Співчувай ближньому, навіть якщо той страшенно дратуєСпівчуття здатне нехай і не повністю позбутися стресу, але скоротити його вплив. Співчуття до себе та до інших людей робить нас щасливішими.
Щойно ви відчули пригніченість, зробіть кілька глибоких вдихів і три наступні кроки, рекомендовані психологом Крістін Нефф:
1. Уважність. Замість того, щоб атакувати себе, налаштуйтеся на свої почуття. Запитайте себе: "Що я відчуваю?" і спробуйте знайти відповідь. Знайшовши її, озвучте собі свої відчуття. Можливо, це звучить так: мені сумно, мені завдали болю, я наляканий, я сердитий, я збентежений.
2. Далі - ще простіше. Нагадайте собі, що страждання переживає кожен і скажіть собі: "Все гаразд. Ніхто не ідеальний. Усі помиляються".
3. Доброта до себе. Заспокоюйте себе добрими словами. Ви можете навіть обійняти себе, як пропонує Нефф, схрестивши руки на грудях і вимовляючи: "Бідолашний, хороший мій, розумію, що тобі зараз ой як боляче". Ви обов'язково відчуєте, як змінюється ваш настрій.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
20-08-2019, 23:12
0
1 039