Штучні підсолоджувачіРадимо ретельно вивчати склад продуктів ще в супермаркеті, адже ті, що містять підсолоджувачі, в 10-600 разів перевершують солодкість цукру, викликають сильне почуття голоду, що загрожує не тільки зайвими кілограмами, але навіть ожирінням. Наш мозок не отримує сигналу про те, що бажання "з'їсти чогось солоденького" було задоволено, і ми продовжуємо їсти більше, навіть не помічаючи цього.
Гідрогенізовані і трансжириЯкщо мова йде не про рослинну олію, то воно навряд чи корисно для людини. А ті, що використовуються для приготування смаженої їжі, фастфуду та деякої випічки, навіть небезпечні. Гідрогенізовані жири калорійні і токсичні, здатні підвищити "поганий" холестерин, знизити "хороший", а також повністю вивести організм з ладу. Уникайте також продуктів, у складі яких зазначено "частково гідрогенізована олія": споживання трансжирів збільшує ризик розвитку серцевих захворювань, інсульту і діабету II типу.
Енергетичні напоїВ середньому одна баночка напою містить більше 30 грамів цукру і безліч стимуляторів, які знижують апетит, порушують сон і зневоднюють організм.
Газовані напоїУ складі содових міститься кукурудзяний сироп, фруктоза в якому здатна викликати серйозні хвороби печінки (при виборі будь-яких продуктів варто уникати кукурудзяний сироп). Крім цього, газованої води збільшують відчуття голоду, змушуючи нас споживати більше калорій, ніж це необхідно організму.
НітритиЇх додають в оброблене м'ясо, таке як бекон, шинка, салямі і сосиски. При високих температурах нітрити можуть утворювати токсичні сполуки, відомі як нітрозаміни, які, в свою чергу, є канцерогенними і підвищують ризик виникнення раку підшлункової залози, шлунка і товстої кишки.
Харчові барвникиЖовті барвники № 5 і № 6, виявлені в злаках, пудингах та інших продуктах, порушують концентрацію і здатність до навчання у дітей. А ще жовтий № 5 може викликати алергічні реакції у невеликої частини населення.
Попкорн з мікрохвильової печіХімічне покриття, яке використовується в деяких пакетах для попкорну, руйнується при нагріванні до речовини, званої перфтороктановою кислотою - вона може викликати онкологію.
Оброблене і вирощене на гормонах м'ясоСпоживання обробленого м'яса, ковбас і бекону збільшує ризик виникнення серцевих захворювань на 42%, а діабету II типу - на 19%. Крім того, оброблене м'ясо містить велику кількість натрію. Також слід уникати м'яса, спеціально вирощеного на фермах, навантаженого гормонами і запаленого через стрес, в якому знаходилося тварина.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
11-08-2019, 21:01
0
1 573