Автори нового серіалу "Роки й роки" ("Years and Years"), який транслюється на платформах BBC та HBO, вирішили відповісти на питання, яке турбує всіх: що буде далі?
Про це повідомляє
НВ
Сюжет серіалу спочатку розгортається у 2019 році, але швидко переноситься у 2024 і протягом шести серій досягає 2034 року.
Приблизно у цей самий період часу в "Термінаторі" відбувається війна з роботами, а в сучасній адаптації "Планети мавп" — захоплення світу мавпами.
Порівняно з цими стрічками, "Роки" менш радикальні у своїх прогнозах. Зображуване майбутнє - лише слідування у напрямку, який вказують сучасні новини.
Проте логічний ланцюжок подій, який озвучують автори серіалу, своєю реалістичністю викликає у глядача відчуття суцільного дискомфорту.
Дональд Трамп вдруге стане президентом, конфлікт між Китаєм та США дійде до використання ядерної зброї, Росія продовжить окупацію України, антибіотики практично перестануть бути ефективними, а Пізанська вежа — впаде.
Британська родина Лаєнсів намагається жити звичним для себе життям, вирішувати власні сімейні та побутові питання. Навіть після ядерної атаки Америки 90-літня бабуся каже: "Ми думали, що світ більше ніколи не буде таким як раніше. Але нічого не змінюється".
До чого тут Україна?За сюжетом, у 2022 році в Україні відбувся військовий переворот. Для "утримання стабільності" нова влада запрошує російські війська і на референдумі 97% українців голосують за російське громадянство.
Повідомлення про це у новинах ілюстроване кадрами з Євромайдану, де можна розпізнати написи "14 сотня самооборони" на щитах протестувальників, і військовими у зеленій формі без розпізнавальних знаків.
Таким чином автори перенесли історію з анексією Криму на всю Україну, при цьому необачно показали події Євромайдану як військовий переворот.
Результати референдуму герої піддають сумніву, підозрюють у фальсифікаціях та наголошують, що тим, хто проголосував "проти" — загрожує небезпека.
Проте відсоток колабораціонізму і без того досить великий. Принаймні, судячи з історії Віктора — коханця одного з Лаєнсів, який був змушений втекти з окупованої України через свою нетрадиційну орієнтацію.
На Віктора донесли власні батьки: "вони християни, які вірили, що це був їхній обов’язок". Єдиним персонажем з переконливою українською мовою є поліцейський, який прийшов з обшуком. А вже у таборі біженців Віктора продовжує турбувати той факт, що його допитували й катували українці.
Проте вже через кілька серій героям доведеться стикнутися й з іншими прикладами колабораціонізму. Концентраційні табори у Британії утримуватимуть і обслуговуватимуть британці - залученим до подій виявиться й один з членів сім'ї Лаєнсів.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
6-08-2019, 22:07
0
1 448